Facebook Google+ Twitter

Remont Kilińskiego bez wymiany torów?

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2009-08-25 12:13

Potężny remont ul. Kilińskiego, obejmujący modernizację wodociągu, wymianę torowiska i nawierzchni, miał się rozpocząć w poniedziałek...

Miał, bo wczoraj radni wykryli, że Zarząd Dróg i Transportu nie znalazł jeszcze pieniędzy na nowe tory tramwajowe i asfalt między al. Piłsudskiego a ul. Dąbrowskiego. A w ubiegłym tygodniu szefowie ZDiT zapewniali nas, że środki na ten cel są już zaklepane. Brak tych pieniędzy może oznaczać podwójny paraliż ul. Kilińskiego. Pierwszy podczas modernizacji wodociągu (31 sierpnia - 31 grudnia), drugi w trakcie wymiany torów.

Dlaczego plan remontu tak ważnego fragmentu miasta nie jest dopięty na ostatni guzik? Prace na ul. Kilińskiego były planowane od ubiegłego roku, zarówno przez Zarząd Dróg i Transportu, jak i Łódzką Spółkę Infrastrukturalną. Skoro tak, to dlaczego drogowcy zapomnieli o sfinansowaniu swojej części robót? - W budżecie Zarządu Dróg nie ma pieniędzy na remont nawierzchni i torów. Okazało się to dopiero na posiedzeniu naszej komisji. A prace mają się zacząć już za tydzień - oburza się Dariusz Joński, szef radnych Lewicy. - Zarząd zwrócił się do skarbnika miasta z prośbą o przesunięcie środków na ten cel, ale odpowiedzi do tej pory nie ma. To kompletny brak koordynacji prac.

Zarzut odpiera Teresa Woźniak, prezes ŁSI, chociaż informacja o braku pieniędzy na wymianę torowiska była dla niej sporym zaskoczeniem.

- Nad skoordynowaniem prac na Kilińskiego pracowaliśmy z Zarządem Dróg zimą ubiegłego roku, jak jeszcze byłam jego dyrektorem. A MPK do remontu przygotowuje się od grudnia - zaznacza Woźniak.

ZDiT zapewnia, że pieniądze na asfalt już od dawna są zabezpieczone w jego budżecie. A co do torów, to rzeczywiście liczy na przychylność skarbnika. Jednak radni nie są takimi optymistami. - Skarbnik twierdzi, że sytuacja jest trudna, więc podobne inwestycje są wstrzymywane - zaznacza Joński. - Dlatego oczekujemy od prezydenta projektu uchwały, która pozwoli zabezpieczyć środki na modernizację nawierzchni i torowiska na Kilińskiego.

Radni nie mieli za to zastrzeżeń do akcji informacyjnej dla łodzian o zbliżającym się remoncie. Dzisiaj na ul. Kilińskiego rozdawane będą ulotki z mapką nowej organizacji ruchu, która będzie obowiązywać od poniedziałku. Wczoraj po godz. 16 w bramach kamienic rozwieszono plakaty informacyjne z tą mapą.

Zamknięcie ulicy Kilińskiego między al. Piłsudskiego a ul. Orlą oraz od ul. Tymienieckiego do ul. Przybyszewskiego niepokoi sklepikarzy.

- Boję się, że stracę klientów, bo kupują u mnie i lokalni mieszkańcy i ci, którzy tylko przejeżdżają Kilińskiego - martwi się Aldona Tabachowicz, właścicielka warzywniaka. - Chociaż z plakatu wynika, że przy moim kiosku kopać nie będą. Dobrze wiedzieć wcześniej - dodaje zadowolona sprzedawczyni.

Z kolei w ubiegłym tygodniu część mieszkańców ul. Kilińskiego wysłała do ŁSI pismo z prośbą o zapewnienie im wjazdów gospodarczych. Nie ma obaw, będą możliwe.

Źródło: Agnieszka Magnuszewska, Dzienniik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.