Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13041 miejsce

Remont pasów na Okęciu. Podróżujących czekają ciężkie chwile

Podczas trzech wrześniowych weekendów na lotnisku Chopina remontowane będą pasy startowe, przez co ruch samolotów będzie znacznie utrudniony. To jednak nie wszystko. Drogowcy zamkną też ul. Żwirki i Wigury - donosi Życie Warszawy.

Okęcie / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ok%C4%99cie_-_samolot_15.JPGPrzez trzy pierwsze weekendy września, w sobotę i niedzielę 4 i 5 oraz w soboty 11 i 18 z powodu remont skrzyżowania dróg startowych na lotnisku Chopina w Warszawie nie wyląduje żaden samolot rejsowy, który zabiera na pokład więcej niż 60 pasażerów.

Remont na lotnisku będzie dużym utrudnieniem dla pasażerów - ale nie jedynym. W tym samym czasie drogowcy zaplanowali remont jednej z dwóch dróg dojazdowych na warszawskie lotnisko - ulicy Żwirki i Wigrury.

4 i 5 września Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych całkowicie zamknie skrzyżowanie ul. Żwirki i Wigury z 17 stycznia. W ciągu tych dwóch dni drogowcy zaplanowali przebudowanie ul 17 Stycznia i Cybernetyki oraz wytyczenie wiaduktu nad torami linii radomskiej PKP. Na skrzyżowaniu wymieniona zostanie też nawierzchnia.

- Celowo zaplanowaliśmy te roboty na pierwszy weekend września, czyli podczas zamknięcia Lotniska Chopina - mówi rzecznik i koordynator remontów Tomasz Kunert dla Życia Warszawy.

- Pasażerowie będą musieli jechać do centrum przez ul. Poleczki, Puławską, Rzymowskiego i Marynarską. Tymi samymi ulicami dojadą też do portu, żeby odlecieć z Warszawy - dodaje Tomasz Kunert.

W wyniku nakładających się remontów ruch na drugim dojeździe do lotniska przez ul. Poleczki będzie bardzo wzmożony. Dodatkowo kierowcy spotkają się tam z kawalkadą ciężarówek dowożących asfaltobeton dla remontowanego pasa startowego. Wykonawca wyliczył, że dwie wytwórnie mas bitumicznych będą dostarczać na lotnisko ok. 550 ton tego materiału ciągu godziny - informuje Życie Warszawy.

Roboty drogowe. / Fot. Wikipedia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Katowice_-_Roboty_drogowe.JPG)Żeby zagwarantować nieprzerwane dostawy potrzebnego materiału w razie niespodziewanych utrudnień na Poleczki, np. w wyniku wypadku drogowego. Zdecydowano się na wytyczenie trasy awaryjnej. Ciężarówki będą jeździły al. Krakowską i 17 stycznia, a stąd skręcały na płytę przez bramę przeciwpożarowa przy biurowcu Sonata.

Czytaj również:
Warszawa. Lotnisko Chopina odwołuje loty w związku z remontem

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.