Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1164 miejsce

Remont przejść podziemnych w Warszawie Włochach i Ursusie

Od 20 września trwa remont przejść podziemnych na stacjach PKP Warszawa Włochy i Ursus. Uniemożliwia on dogodne podróżowanie także mieszkańcom miejscowości oddalonych od stolicy o kilkadziesiąt kilometrów.

 / Fot. .Polskie Linie Kolejowe podają, że remont ma planowo potrwać 2 miesiące. Na dotrzymanie terminu bardzo liczą wszyscy mieszkańcy dzielnic Włochy i Ursus oraz podwarszawskich miejscowości,którzy codziennie dojeżdżają do stolicy.

Przejścia podziemne na dwóch warszawskich stacjach były w opłakanym stanie i ich remont był koniecznością. Osoby,które każdego dnia z nich korzystają,na pewno ucieszyła wiadomość o planowanych na wakacje pracach modernizacyjnych. Jednak czas remontu został przesunięty na wrzesień i październik. Nie ma dokładnych informacji dlaczego tak się stało, ale patrząc na to, co dzieje się od trzech dni na stacjach kolejowych na trasie Warszawa Śródmieście-Skierniewice, nie wydaje się to dobrą decyzją.

Na czas remontu wyłączono z ruchu jeden z torów, w związku z czym na pewnych odcinkach pociągi jeżdżą w obu kierunkach tylko jednym torem lub po torach dla pociągów dalekobieżnych. Skutkuje to nawet kilkoma postojami pociągów na trasie, w celu przepuszczenia innego składu. Jak zauważył jeden z pasażerów oczekujących na pociąg na stacji Pruszków, pociągi jadące torami dla połączeń dalekobieżnych będą miały spore kłopoty z jazdą zgodnie z rozkładem jazdy, jeśli - co dość często się zdarza - skład dalekobieżny będzie miał opóźnienie i jego czas przejazdu nałoży się na rozkład pociągu podmiejskiego.

Dobrym pomysłem było zwiększenie liczby przejazdów w porannych i popołudniowych godzinach szczytu -rano do Warszawy, a po południu w kierunku Pruszkowa i Skierniewic. W pozostałych porach pociągi kursują co godzinę. Problemem dla podróżnych mogą być informacje o zmienionym rozkładzie jazdy. Godziny różnią się od siebie, kiedy sprawdzamy je na stronie www.pkp.pl od tych na rozkładach wywieszonych na stacjach.

Remont przejść podziemnych jest na pewno rzeczą potrzebną, szczególnie,jeśli są one w tak złym stanie. Nie jest miłe oglądanie codziennie odpadających tynków czy płytek, a także chodzenie po rozlewiskach, które tworzyły się tam po każdych opadach. Jednak przy takich przedsięwzięciach organizacja powinna być dopięta na ostatni guzik tak, aby chociaż pociągi jeżdżące po torach przeznaczonych tylko dla nich nie spóźniały się. Możliwość dojechania do stolicy, czy powrotu z niej raz na godzinę, jest wystarczającym utrudnieniem.

Podsumowując,mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na nowe, pięknie odnowione przejścia. I przygotować na kolejne utrudnienia, gdy za dwa miesiące rozpocznie się remont torów do Skierniewic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W Polsce tak już jest, że remonty ulic, dworców czy innych miejsc, mających kluczowe znaczenie dla węzłów komunikacyjnych, przeprowadzane są w miesiącach nauki szkolnej. Nie można tego zrobić w wakacje, gdy natężenie ruchu jest mniejsze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.