Facebook Google+ Twitter

Remont Starego Rynku w Żarkach

Już od 15 czerwca trwają remonty i utrudnienia w związku z przebudową Starego Rynku. Jak zapowiadają władze miasta, gruntowny remont ma potrwać do końca września.

Prace remontowe na płycie Starego Rynku w Żarkach / Fot. Aleksandra SkrobaczykW związku z remontem głównego placu w Żarkach wprowadzono tymczasową zmianę organizacji ruchu (zamknięcie ulicy dla ruchu kołowego).

Prace remontowe na płycie Starego Rynku w Żarkach / Fot. Aleksandra SkrobaczykPrace remontowe podzielono na kilka kluczowych etapów: przebudowa południowej nitki jezdni wraz z chodnikiem na ul. Stary Rynek, przebudowa placu z udostępnieniem północnej części jezdni na ul. Stary Rynek, otwarcie ruchu kołowego i uzupełnienie płyty rynku o elementy małej architektury (fontanny, remont i przebudowa małej kapliczki, znaki informacji wizualnej, ławki, schody terenowe, mur upamiętniający przybycie kardynała Karola Wojtyły do Żarek).

Prace remontowe na płycie Starego Rynku w Żarkach / Fot. Aleksandra SkrobaczykWedług planów plac zostanie podzielony na trzy strefy: publiczną, parkowo-rekreacyjną oraz usługową.

Koszt całej inwestycji to 2 999 569,02 zł brutto.

Na zdjęciach aktualna fotorelacja z remontu rynku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

dokładnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy te Żarki znajdują się w Powiecie myszkowskim woj. śląskie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

^^

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.