Facebook Google+ Twitter

Remont ulicy wspomagany procentami

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-09-14 09:41

Mieszkańcy budynków przy remontowanej ulicy w Łodzi mają obawy, czy remont Pomorskiej zakończy się zgodnie z planami. Martwią się też o efekt końcowy. Dlaczego? Bo robotnicy, zamiast pracować, wolą pić piwo.

fot. Express Ilustrowany – Niech pan przyjdzie pod sklep pomiędzy dziewiątą a dziesiątą rano - mówi lokatorka jednego z wieżowców przy ul. Pomorskiej. - Wtedy na podwórku monopolowego jest aż pomarańczowo. O dziesiątej rano kosz na zapleczu sklepu jest już pełen butelek. Najczęstszymi bywalcami sklepu monopolowego są robotnicy w pomarańczowych strojach MPK. – Niektórzy robotnicy leżą pod drzewami, inni opierają się na łopatach i tylko patrzą, aby gdzieś usiąść - dodaje inna z mieszkanek. – My cierpimy i żyjemy w kurzu, a oni zamiast brać się ostro do pracy, po prostu się obijają.

Do sklepu monopolowego w okolicach skrzyżowania z ul. Matejki co chwila przychodzą spragnieni robotnicy. Przeważają ci ubrani w pomarańczowe mundurki MPK oraz ich koledzy w niebieskich strojach. Z piwem w kieszeniach udają się na podwórko za sklepem. Tu chowają się w szczelinę, tak aby być jak najmniej widoczni. Na wypicie jednego browarku potrzeba im zaledwie kilkanaście sekund. Niektórzy, będący już w dobrym nastroju, próbują podrywać sprzedawczynię w kiosku. W osłupienie wprawił nas kierowca białej furgonetki, który za kółkiem wypił piwo tzw. hejnałem. Z piwem w ręku nie spotkaliśmy pracujących w czerwonych strojach pracowników firmy Unidro.

Co na to urzędnicy?

fot. Express Ilustrowany– Jest niedopuszczalne, aby robotnicy zamiast pracować pili piwo - mówi Aleksandra Mioduszewska z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. - Nasi inżynierowie natychmiast będą interweniować w tej sprawie u przedstawicieli konsorcjum firm Unidro, Kral i MPK. – Nie wiemy czy byli to nasi pracownicy, bo jeden z podwykonawców pracuje także w strojach z naszym logo – informuje Marcin Małek z biura prasowego MPK w Łodzi. - Sprawą zajmiemy się natychmiast. Coś takiego nie może mieć miejsca.
(kd)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No nie! Ludzie - pić w pracy nie wolno, nadzór nie wymaga świadczenia pracy? Może zatrudnić do nadzoru i kontroli Niemców. Tam też jest spore bezrobocie, zwł. w b. NRD. Albo nie drukujmy takich artykułów, albo szybko przeciwdziałajmy, bo jak to przeczytają poza granicą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

szkoda slow,ale naprawde to jest BEZNADZIEJA,kiedy skonczy sie w Polsce piwna epopeja?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.