Facebook Google+ Twitter

Remont wiaduktu w Ursusie. Mieszkańców czekają utrudnienia w ruchu

W poniedziałek 11 kwietnia drogowcy zamkną wiadukt przy ul. Traktorzystów, nad ul. Cierlicką, koło stacji kolejowej w Ursusie. Warszawiaków czekają spore utrudnienia w ruchu, a ZTM zmienia trasy kilku liniom autobusowym.

 / Fot. Paul 167, licencja CC 2.5 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Ikarus_260.jpg&filetimestamp=20060320124200Wiadukt w Ursusie ma już 50 lat. Remonty ograniczały się jedynie do malowania balustrad i zmiany nawierzchni, ale tym razem za 3,5 mln zł drogowcy rozbiorą wiadukt i postawią nowy. Przy okazji remontu, zostanie on podwyższony do 4 metrów, aby w końcu samochody ciężarowe, które jeżdżą pod spodem, nie zawadzały o konstrukcję. Remont przejazdu pod torami odbył się jesienią 2009 roku. Równoległy do nich wiadukt miał być wymieniony w ubiegłym roku, ale kolejarze sami wyprzedzili drogowców własnymi robotami przy przejściu podziemnym na stacji w Ursusie.

Jak donosi Gazeta.pl, w poniedziałek o godz. 22 w poprzek ul. Traktorzystów powinny stanąć barierki. Od os. Niedźwiadek przejazd będzie możliwy tylko między ul. Wojciechowskiego a ul. Jagiełły i tam właśnie będą kursować dwie linie 194 i 394. Linia 194 będzie dalej kursować ul. Lalki, stąd razem z linią 716 z Piastowa przez ul. Gierdziejskiego, Posąg 7 Panien i Szamoty dotrą do swoich tras w kierunku Cmentarza Wolskiego. Autobusy linii 394 zawrócą na Niedźwiadek na rondzie u zbiegu ul. Jagiełły i Lalki.

Na ul. Cierlickiej zaplanowano ruch wahadłowy, sygnalizacja świetlna będzie przepuszczać samochody i autobusy raz z jednej, raz z drugiej strony. Pasażerowie lini 187, 401 i 517, jak i kierowcy samochodów, mogą spodziewać się sporych zatorów drogowych między starą a nową częścią Ursusa. Co więcej, w jeden kwietniowy lub majowy weekend, przejazd ul. Cierlicką będzie wstrzymany całkowicie. Następnie w czerwcu lub w lipcu w dwa dni ma być zamontowana cała konstrukcja wiaduktu. Remont potrwa do 30 września, a wykonawcą całej inwestycji są Warszawskie Mosty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.