Remontada trwa, Real Madryt znów wygrywa

W meczu 25. kolejki Primera Division, Espanyol Barcelona przegrał z wielkim Realem Madryt 0:2. Podopieczni Juande Ramosa odnieśli dziesiąte z rzędu zwycięstwo w lidze hiszpańskiej.

Gospodarze, walczący o utrzymanie w hiszpańskiej ekstraklasie, rozegrali dobre spotkanie. Od początku starali się przedrzeć w pole karne Casillasa i strzelić bramkę. Pomimo absencji świetnie dysponowanego w obecnym sezonie Fernando Gago, piłkarze Realu grali znakomicie w destrukcji i wyprowadzali szybkie kontrataki . W pierwszej połowie jednak bramki nie padły.

Po zmianie stron, obie drużyny miały po kilka sytuacji bramkowych, lecz na wyłonienie zwycięzcy meczu kibice obu drużyn musieli długo czekać. Kluczowi dla losów tego spotkania okazali się zmiennicy. Najpierw Guti który w 67. minucie uderzył prześlicznie w stylu Roberto Carlosa, z rzutu wolnego pod poprzeczkę bramki bronionej przez Kameniego. Następnie Marcelo który w 72. minucie, świetnie wyłożył piłkę Raulowi. Kapitan Realu z 16. metra precyzyjnie wpakował piłkę do siatki Espanyolu. Real odtąd znów grał tylko z kontrataku, świetnie blokując dostęp do własnej bramki.

Trener Ramos doskonale szafował siłami swojego zespołu. Także pod względem taktycznym niczego Realowi nie brakowało. Espanyol zaś, próbował braki w taktyce i umiejętnościach nadrobić odważną, ofiarną grą, za co piłkarzom tego klubu należą się słowa uznania.

Trzeci mecz z rzędu, a czternasty raz w sezonie, gola w lidze strzelił Raul. Do wielkiej formy po kontuzji wrócił Guti. Dzięki temu zwycięstwu, Real ma już tylko 4. punkty straty do prowadzącej w tabeli Barcelony. Podopieczni Josepa Guardioli w niedzielny wieczór, zagrają z Atletico w Madrycie. Espanyol jest przedostatni w lidze i ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie.

W innym sobotnim spotkaniu, Athletic Bilbao stracił u siebie punkty, przegrywając z FC Sevillą. Na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Gabilondo w 25. minucie meczu. W 38. minucie wyrównał Kanoute. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania w 57. minucie spotkania i goście wywieźli z kraju Basków trzy punkty.