Facebook Google+ Twitter

Remontu bytomskiej pływalni ciąg dalszy

Bytomska miejska pływalnia może oczekiwać kwoty 1 mln 60 tys. złotych z funduszy Kompanii Węglowej za powstałe szkody górnicze pod misą remontowanego basenu od grudnia ubiegłego roku.

Prace remontowe na etapie wymiany konstrukcji dachowej / Fot. Piotr A.JeleńPrzypomnijmy, że trzeci etap modernizacji zabytkowego budynku pływalni miejskiej szacowany jest na około 10 mln złotych. Zakłada on wymianę misy basenu misą ze stali nierdzewnej, wymianę systemu uzdatniania wody wraz z całą armaturą umożliwiającą jego prawidłowe funkcjonowanie.

Jednakże podstawowym warunkiem otrzymania przez miasto wzmiankowanej kwoty za powstałe szkody górnicze, związane z ruchami w wyrobiskach górniczych, jest w pierwszej mierze sfinansowanie prac remontowych z własnej kieszeni.

Stąd też kierownictwo Ośrodka Sportu i Rekreacji ogłosiło przetarg na wykonanie prac. Niestety, o wiele za późno, na co miała wpływ niejednomyślność radnych w głosowaniu nad prezydenckim projektem o zaciągnięciu przez miasto kredytu na trzeci etap modernizacji (materiał: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/bytomska_plywalnia_konca_sporu_o_kredyt_nie_widac_131906.html)
Sam prezydent Piotr Koj tak to komentuje: " Żałuję, że przetarg ogłaszamy tak późno, ponieważ straciliśmy możliwość uzyskania środków z Krajowego Funduszu Rozwoju Sportu"Widok na halę basenu / Fot. Piotr A. Jeleń

Suma jaką wyasygnuje Kompania Węglowa za powstałe szkody górnicze, została obliczona na podstawie zlecenia wykonanego przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Z raportu warszawskiej placówki wynika, że zakres przewidywanych robót, które w 100% może sfinansować Kompania, obejmuje m.in. wykonanie konstrukcji wsporczej basenu wraz z uzbrojeniem pod jego dnem, dostosowanie obrzeża (plaży) basenu do poziomu jego krawędzi oraz usunięcie wychyleń basenu spowodowanych ruchami górniczych wyrobisk. W 40% obejmuje remont elementów konstrukcji nośnej basenu, a w 25% wymianę samej misy basenu.

Jak zakładają przedstawiciele Kompanii Węglowej jej udział w partycypowaniu kosztów modernizacji jest dostosowany do kosztorysu, jednak w zależności od metod wykonywania prac, rzeczywiste koszty mogą nie odpowiadać kosztorysowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.