Facebook Google+ Twitter

Remonty Dolnośląskich linii kolejowych coraz bliżej

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiło właśnie przetargi na wykonanie dokumentacji, która posłuży przy remoncie linii kolejowych z Kłodzka do Kudowy Zdroju i z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby.

 / Fot. materiały prasowe PKPZadaniem zwycięzców przetargów będzie wykonanie dokumentacji projektowych oraz dokumentacji przetargowej dla zadań: modernizacja regionalnej linii kolejowej nr 311 Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna, a także modernizacji regionalnej linii kolejowej nr 309 Kłodzko Nowe – Kudowa Zdrój na odcinku Duszniki Zdrój – Kudowa Zdrój.Dokumentacja zostanie przygotowana dla następujących elementów linii: torów, odwodnienia, przejazdów w poziomie szyn wraz z sygnalizacją i dróg dojazdowych, a także peronów na poszczególnych przystankach i stacjach, a w przypadku trasy do Szklarskiej Poręby także sieci trakcyjnej. Dzięki czemu pociągi będą mogły jeździć szybciej, jak również poprawi się komfort podróży.

Z Kłodzka do Kudowy Zdroju pociągi nie kursują już od zeszłego roku. Kolejarze zawiesili kursowanie pociągów z powodu fatalnego stanu torowiska, przez większą cześć trasy składy jechały z prędkością 20 km/h. Dziś można tam dojechać tylko autobusem. Z linią do Szklarskiej Poręby jest trochę inaczej. Pociągi jeżdżą tam do dziś, a od zeszłego roku można nawet pojechać dalej aż do Czech. Jednak i tu stan torów jest bardzo zły. Przez spory odcinek składy, jak w przypadku linii do Kudowy Zdroju, poruszają się z prędkością 20 km/h. Ogłoszone ostatnio przez PKP PLK przetargi dają nadzieję na zmianę tego stanu rzeczy w ciągu najbliższych dwóch lat.


źródła:
http://www.przetargi.plk-sa.pl/#
http://www.kolej.one.pl/index.php?dzial=linie&id=557&okno=historia&od=0&do=46

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kozik
  • Kozik
  • 03.02.2011 21:27

Trasa do Kudowy to była dopiero wycieczka krajoznawcza :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.