Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27586 miejsce

Remonty mostów sparaliżują Warszawę?

W 2012 roku dwa warszawskie mosty - Grota-Roweckiego i Łazienkowski - będą remontowane. Jak stolica poradzi sobie z utrudnieniami?

Czy Most Marii Curie-Skłodowskiej zapobiegnie paraliżowi stolicy podczas remontów pozostałych przepraw przez Wisłę? / Fot. materiały Urzędu Miasta Stołecznego WarszawaPo Euro 2012 ruch zostanie ograniczony na mostach: Grota-Roweckiego i Łazienkowskim. Udostępnionych będzie jedynie połowa pasów. Biorąc pod uwagę, że w ciągu jednego dnia średni ruch na obu przeprawach znacznie przekracza 100 tys. pojazdów, będzie to spore wyzwanie dla drogowców. Jednocześnie nie zapowiada się na to, aby samochody prywatne miały wrócić na most Śląsko-Dąbrowski. Z uwagi na budowę drugiej linii metra, kierowcy mają również bardzo utrudniony dojazd na most Świętokrzyski.

Jak władze stolicy zamierzają rozwiązać ten problem?

Ratusz nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie. A jest to poważny orzech do zgryzienia, ponieważ o ile most Łazienkowski będzie remontowany jedynie przez dwa wakacyjne miesiące, o tyle na "Grocie-Roweckim" prace potrwają do połowy 2015 roku.
Rozważane jest wprawdzie czasowe przywrócenie ruchu samochodów na moście Śląsko-Dąbrowskim, ale jak powiedział "Życiu Warszawy" Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy, rezygnacja z priorytetu komunikacji miejskiej to ostateczność. Również Zarząd Transportu Miejskiego jest sceptyczny co do tego rozwiązania. Problemem jest tu skrzyżowanie z ul. Jagiellońską, które stałoby się wtedy praktycznie nieprzejezdne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.