Facebook Google+ Twitter

Remonty w Lublinie. Dobre wieści dla kierowców

Po otrzymaniu dokumentacji na inwestycję, rajcy miasta zaczną szukać wykonawcy przebudowy skrzyżowania. A po zakończeniu prac inwestycyjnych - aleja Solidarności będzie biegła wiaduktem nad skrzyżowaniem, na dole będzie rondo, a z niego kierowcy będą mogli wjechać w - ul. gen. Ducha oraz w aleję Sikorskiego.

Miasto Lublin ma kilka poważnych problemów komunikacyjnych, głównie w centralnej części miasta. Aby je uporządkować i rozwiązać, potrzeba zbyt wielkich, jak na możliwości kasy miasta, pieniędzy. Dlatego liczy ono na pomoc rządową. W pierwszej kolejności należy rozwiązać sprawę budowy obwodnicy. To umożliwi wyłączenie z miasta uciążliwych przejazdów transportu ciężkiego i samochodów przelotowych, m.in. w kierunku Warszawy. Być może uda się jednocześnie z obwodnicą przebudlować i zmodernizować skrzyżowanie w centrum, tj. alei Solidarności, Sikorskiego i ul. gen. Ducha.

Wiadomo już, że w bieżącym roku zacznie się budowa obwodnicy Lublina. Szkopuł w tym, że miasto nie ma jeszcze kompletu niezbędnych środków na inwestycję, szczególnie gdy idzie o najważniejszy odcinek dojazdu do obwodnicy. Cieszy władze ratusza rosnąca "góra" rządowych pieniędzy na obwodnicę. Jest już 110 milionów zł, a będzie ponad 200 milionów. Jest nadzieja, że rząd zwiększy dofinansowanie także na budowę dojazdu do węzła Dąbrowica, czyli przedłużenia al. Solidarności do obwodnicy miasta. To właśnie ma być nowy, newralgiczny wyjazd z Lublina w kierunku Warszawy.

Ten odcinek drogi będzie miał prawie sześć kilometrów, a warunkami jazdy nie będzie się różnił od drogi ekspresowej. Powstaną na nim szerokie dwa pasy jezdni, bezkolizyjne skrzyżowania, mosty, wiadukty i kładki dla pieszych. Prawdopodobnie decyzja o dofinansowaniu z budżetu centralnego zapadnie w ministerialnym Centrum Unijnych Projektów Transportowych jeszcze w tym tygodniu. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, to miasto podpisze z ministerstwem umowę o przekazaniu dodatkowych 100 milionów złotych na przedłużenie al. Solidarności. I wtedy Lublin będzie miał do dyspozycji łącznie około 210 milionów złotych z przyznanych przez ministerstwo unijnych pieniędzy na budowę dojazdu do obwodnicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.