Facebook Google+ Twitter

Renata Beger jednak w rządzie?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-06 15:46

Nie raz i nie dwa byliśmy już świadkami rewolucyjnych zmian w Polskiej polityce. I nie chodzi tu w cale o reformy, lecz o wzajemnie nastawienie polityków do siebie. Czy i teraz będzie podobnie?

W polskiej polityce wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Niegdyś Jarosław Kaczyński zarzekał się, że koalicja PiS z Samoobroną jest niemożliwa, zakazuje tego nawetW polskiej polityce wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Niegdyś Jarosław Kaczyński zarzekał się, że koalicja PiS z Samoobroną jest niemożliwa, zakazuje tego nawet statut PiS. Komentarze liderów PiS w stronę Samoobrony były przecież bardzo pikantne, a i jej lider nie pozostawał dłużny Kaczyńskim. Życie zweryfikowało słowa późniejszego premiera, który to stanowisko zawdzięcza właśnie Samoobronie. Statut bardzo łatwo przecież zmienić, a niegrzecznego lidera można jakoś udobruchać. W ten sposób, choć dla wielu było to niewyobrażalne, postawiono obok siebie dwa słowa czyniąc z nich niemal frazeologizm: wicepremier Lepper.

Gdy już wydawało się, że premier Kaczyński zrezygnował z prób ucywilizowania Leppera, które spowodowały bardziej zamianę osobowości obu panów lub też co najmniej odwrotny skutek, aniżeli spodziewany, nagle sytuacja znów zdaje się odmieniać. Słyszymy oto bowiem dzisiaj, że Andrzej Lepper wspólnie z Romanem Giertychem proponują powrót do dawnej koalicji. Mało tego, nie wyklucza tego szef klubu parlamentarnego PiS, Marek Kuchciński. Ba, przyznaje jednocześnie, że współpraca z posłami Samoobrony, poza osobą lidera, idzie PiS-owi nadal bardzo dobrze!

No cóż, wydawałoby się, że afera, która poróżniła posłów obu partii bardziej, niż miedza klan Karguli i Pawklaków, nie jest już w stanie pogodzić zwaśnionych stron. Tymczasem dzieje sie zupełnie inaczej. Nie będzie przecież mógł nas zdziwić widok Renaty Beger na stanowisku ministerialnym. Tym samym, przed którym jeszcze niedawno tak bardzo się wzbraniała. Pytanie tylko, czy zwycięża w posłach szczytna idea pracy dla ojczyzny i ponad podziałami, czy też strach przed utratą stołków? Gorzej byłoby też kontynuować porównanie do trylogii Sylwestra Chęcinskiego. Tam bowiem, jak pamiętamy, skłócone rodziny pogodziły się. A nawet połączyły. Czy wydarzenia w polskiej polityce mogą być tożsame? statut PiS. Komentarze liderów PiS w stronę Samoobrony były przecież bardzo pikantne, a i jej lider nie pozostawał dłużny Kaczyńskim. Życie zweryfikowało słowa późniejszego premiera, który choćby to stanowisko zawdzięcza właśnie Samoobronie. Statut bardzo łatwo przecież zmienić, a i niegrzecznego lidera można jakoś udobruchać. W ten sposób, choć dla wielu było to niewyobrażalne, postawiono obok siebie dwa słowa czyniąc z nich niemal frazeologizm: wicepremier Lepper.

Gdy już wydawało się, że premier Kaczyński zrezygnował z prób ucywilizowania Leppera, które nawiasem mówiąc spowodowały bardziej zamianę osobowości obu panów lub też co najmniej odwrotny skutek, aniżeli spodziewany, nagle sytuacja znów zdaje się odmieniać. Słyszymy oto bowiem dzisiaj, że Andrzej Lepper wspólnie z Romanem Giertychem proponują powrót do dawnej koalicji. Mało tego, nie wyklucza tego szef klubu parlamentarnego PiS, Marek Kuchciński. Ba, przyznaje jednocześnie, że współpraca z posłami Samoobrony, poza osobą lidera, idzie PiS-owi nadal bardzo dobrze!

No cóż, wydawałoby się, że afera, która poróżniła posłów obu partii bardziej, niż miedza klan Karguli i Pawklaków, nie jest już w stanie pogodzić zwaśnionych stron. Tymczasem dzieje sie zupełnie inaczej. Nie będzie przecież mógł nas zdziwić widok Renaty Beger na stanowisku ministerialnym. Tak, tym samym, przed którym jeszcze niedawno tak bardzo się wzbraniała. Pytanie tylko, czy zwycięża w posłach szczytna idea pracy dla ojczyzny i ponad podziałami, czy też strach przed utratą stołków? Gorzej byłoby też kontynuować porównanie do Trylogii Sylwestra Chęcinskiego. Tam bowiem, jak pamiętamy, skłócone rodziny pogodziły się. A nawet połączyły. Czy wydarzenia w polskiej polityce mogą być tożsame?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"[..] widok Renaty Beger na stanowisku ministerialnym." ----- przy całej potędze swojej wyobraźni nie jestem w stanie przywołać nawet w myślach takiego obrazu. Jeśli coś takiego jednak się zmaterializuje, to będzie świadczyć, że jednak Pan Bóg nas, Polaków, opuścił... Oby nie, Boże, coś Polskę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.