Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11985 miejsce

Renata Przemyk kameralnie w Dworze Artusa

W towarzystwie Błażeja Chochorowskiego i Macieja Mąki wystąpiła w toruńskim Dworze Artusa Renata Przemyk. Trio przedstawiło stare i niekiedy zapomniane utwory w nowej, akustycznej i nastrojowej wersji.

Renata Przemyk, Błażej Chochorowski i Maciej Mąka podczas koncertu / Fot. Łukasz KołtackiKoncert Renaty Przemyk był wydarzeniem, na które czekało wielu mieszkańców Torunia. Świadczyła o tym najlepiej szczelnie wypełniona Sala Wielka Dworu Artusa w Toruniu. Artystka wystąpiła u boku dwóch świetnych instrumentalistów, co w efekcie dało kameralne widowisko pełne energii, wzruszenia oraz wirtuozerskich popisów wokalnych jak i gitarowych. Głos Renaty Przemyk - raz mocny i przejmujący, a innym razem teatralny przechodzący w szept - czytelny jak nigdy dotąd, pozwolił na nowo odkryć walory jej dotychczasowej twórczości.

Artystka urodziła się w 1966 roku w Bielsku-Białej. Debiutowała w 1985 roku w rockowo-jazzowej Rewizji, ale dopiero udział w XXV Studenckiem Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1989 roku utorował jej ścieżkę do kariery. Rozpoczęła solową działalność artystyczną w 1990 roku i przez kolejne kilkanaście lat wydała osiem albumów: "Mało zdolna szansonistka" (1992), "Tylko kobieta" (1994), "Andergrant" (1996), "Hormon" (1999), "Blizna" (2001), "Balladyna" (2002) z muzyką do spektaklu w reżyserii Jana Machulskiego, "The best of" (2003) i "Unikat" (2006).

Po koncercie Renata Przemyk rozmawiała z fanami i rozdawała autografy / Fot. Łukasz KołtackiRenata Przemyk to artystyczna indywidualistka. Sama jest producentką swoich płyt, podejmuje również próby komponowania. Od zawsze ma słabość do dźwięków akordeonu i jest mu wierna mimo stałego poszerzania instrumentarium. Jest artystką wielokrotnie nagradzaną, m.in. na festiwalach w Sopocie, Opolu i we Wrocławiu. Dawała koncerty nie tylko w Polsce a także m.in. w USA i Francji. Rysuje, gra w teatrze, jest zafascynowana literaturą oraz swoją córką Klarą, której wychowaniem zajmuje się w wolnych chwilach w swym podkrakowskim domu, gdzie mieszka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.01.2009 13:33

"i ja też tam byłam..."
koncert - rewelacja!
Renata jak zwykle w świetnej formie, oby tak dalej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus:) Renata jest wielka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Za przypomnienie. Pamietam jej występ bodajże w Buffo, w latach 90tych i jej utwór " Babę dał nam Bóg" itd.. Niesamowita artystka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.