Facebook Google+ Twitter

Renault pozostaje w Formule 1, Kubica zostaje w Renault?

Zespół Roberta Kubicy Renault będzie w najbliższym sezonie, występował w zawodach Formuły 1. Taka informacja pojawiła się dziś na stronie internetowej media.renault.com.pl. Francuski team zyskał nowego sponsora strategicznego Genii Capital.

Bolid Renault z 2005 roku / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Renault_F1_front_IAA_2005.jpg"Renault podjęło decyzję o pozostaniu w Formule 1 przy wsparciu nowego partnera strategicznego, Genii Capital, luksemburskiej spółki specjalizującej się w nowych technologiach, zarządzaniu wizerunkiem marki i sporcie motorowym" - czytamy w specjalnym oświadczeniu w tej sprawie.

Z dalszej części komunikatu możemy się dowiedzieć, że spółka nabyła "znaczną część udziałów w Renault F1 Team". Partnerzy mają wspólnie zarządzać zespołem.

Co nowa sytuacja oznacza dla Roberta Kubicy? Menedżer Polaka, Daniele Morelii, uważa że sportowiec bez przeszkód może rozwiązać wiążący go z francuskim zespołem kontrakt, w związku ze znaczącymi zmianami własnościowymi w Renault.

W wywiadzie dla BBC Sport Morelli stwierdził, że pozostanie Renault w F1 nie oznacza, że sportowiec pozostanie w tym teamie. - Musimy mieć więcej informacji. Karty się zmieniły i chcemy wiedzieć, kto jaką rolę będzie pełnił w zespole. Potrzebujemy przynajmniej kilku dni, żeby zapoznać się z nową sytuacją i wtedy podejmiemy decyzję, czy odchodzimy czy nie.

Źródła: renaultf1.com, Interia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.