Facebook Google+ Twitter

Repolonizacja mediów. Tygodnik "Wprost" z polską flagą

Zaczął Paweł Kukiz, który w swoim programie zawarł ambitny punkt o przywróceniu Polakom prasy. Postulat antykoncentracyjny podchwycił wydawca dwóch prawicowych tygodników. Czy to tylko chwyt marketingowy?

Sonda

Polskie media

 / Fot. A. StreżykMichał M Lisiecki prezes PMPG Polskie Media wydającego prawicowe tygodniki "Wprost" i "Do Rzeczy" zaproponował umieszczanie nad winietą każdej wydawanej w Polsce gazety flagi państwa, z którego pochodzi największy udziałowiec jej wydawcy.

"Jestem za tym, żeby nad winietą każdej gazety była flaga państwa, z którego jest właściciel" - napisał na Facebooku prezes PMPG Polskie Media. Michał M. Lisiecki swój pomysł tłumaczy tym, że w Polsce w Polsce brakuje przepisów ochronnych. Wylicza, że aż 75 proc. prasy jest w posiadaniu kapitału pochodzenia niemieckiego, a zaledwie 24 proc. - polskiego.

Oznaczenie flagi nad winietami "Wprost" i "Do Rzeczy" zostanie wprowadzone na stałe - oświadczyła portalowi wirtualnemedia.pl rzecznik prasowa PMPG Polskie Media Anna Pawłowska-Pojawa. Dodaje, że chęć przyłączenia się do tej akcji wykazały również inne redakcje, kontaktując się z wydawcą.

Czytaj więcej: Biskupi świątecznie o KOD i Konstytucji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Można Matkę Boską wpiąć w klapę. Byle był tam właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ano jest różnica, flaga to symbol państwa używany na lądzie, bandera zaś, wojenna lub handlowa występuje na jednostkach pływających.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy jest jakaś różnica między flagą a banderą ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Próuje się Polskę sprowadzić do takiej sytuacji jal w latach 60 tych XX wieku gdy mogły przez nią maszerować z bratnią pomoca wojska Układu Warszawskiego? Teraz "bratnia pomoc" na szczęście jak na razie polega "tylko" na brukselskich procedurach...
Robi sie to tj stwarza w mediach taka atmosferę) w sposb zniechecający 42 procent wyborcow w Polsce do UE, ktora staje sie nie arbitrem ale prokuratorem.. Media takie jak TVP Info cały czas robią wszystko aby przedstawić obraz Polski maksymalnie jednostronnie, a gazety w Polsce z udzialem kapitału niemieckiego tak samo. Biorąc to wszystko pod uwagę widzę perpesktywę ( choć jej nie popieram) nawet nacjonaizacji tych mediów. włacznie z tak pluralistycznym jak nasz portal.
Jednym slowem ... Na razie tyle bo moje obserwacje mediów zwlaszcza TVP w okresie od 6 VIII do dzisiaj zawrę mama nadzieję wreszcie w jakims artykule ... Czy mi się na to pozwoli?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na razie jest to strzelanie do polskiegi rządu z "medialnych karabinów" znajdujących się gl.. w obcych rekach w Polsce oraz perpektywa "przesłuchań" przez wysokich komisarzy europejskich przedtaswicieli polskiego rządu w Brukseli!
najlepiej jakby liberalno - lewacki rząd brukselski Unii Eurpejskiej pozbył się "klopotliwego" nowego rządu w Warszawie tak jak kiedyś Moskwa rządu Polski podziemnej? Niech odkryją swoje karty i intencje a nie karmią Polaków frazesami o wolności! A nawet jesli komisarze przybęda do Polski to oprą się tylko na opinii Prezesa Rzeplińskiego i jemu podobnych "politykierów", w zadnym wypadku na opinii wuborcow w Polsce.
Piszę to prosto z mostu po pólrocznej obserwacji mediów w Polsce. Walka się toczy o "rząd dusz", o to jaka będzie Europa czy tradycyjna chrzęścijańska i konserwatywna czy też "poprawnościowa" liberalno - lewicowa. Do tej calej sprawy rząd niemiecki dolal oliwy do ognia otwierając szeroko drzwi dla "uchodźców".
Może zaproponuję raz jeszcze wysłuchanie 2 części tego filmu w ktorej mowa o "medialnych karabinach"? ; https://www.youtube.com/watch?v=MpEFgo61jFk

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artur: kapitał nie ma narodowości? oprócz jednej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

paweł, i co żadnego problemu nie widzisz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skończy się na sporze ogólnonarodowym w rodzaju: O wyższości Bolesława Prusa nad "Lalką".

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://vod.tvp.pl/23500261/09012015

Komentarz został ukrytyrozwiń

Donald Tusk tak zrepolonizował dziennik "Rzeczpospolita" z rąk brytyjskich właścicieli ze mogł zwolnic z redakcji wszystkich niewygodnych dziennikarzy rekoma nowego polskiego właściciela. Przegonieni dzienniakrze załozyli własne media np. prosze o tym posluchać w pierwszym programie TVP o polityce pod rządami prezesa Kurskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.