Facebook Google+ Twitter

"Reporterzy bez granic" krytykują białoruski rząd za prześladowania dziennikarzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-20 20:13

Międzynarodowa organizacja "Reporterzy bez granic" ostro skrytykowała ostatnie wydarzenia na Białorusi. Chodzi o rewizje w mieszkaniach niezależnych dziennikarzy oraz konfiskatę komputerów w redakcjach portalu Karta-97 i gazety "Narodnaja Wola".

Według "Reporterów bez granic" - na Białorusi prześladuje się dziennikarzy dlatego, że ujawniają oni działania władz, które w rażący sposób łamią prawa człowieka. "Nie ma żadnych podstaw dla ostrych działań milicji" - twierdzą przedstawiciele międzynarodowej organizacji i dodają, że "uniemożliwianie dziennikarzom wykonywania obowiązków narusza konstytucję Białorusi".

Nasileniem się represji wobec niezależnych mediów zaniepokojona jest również białoruska opozycja. Wincuk Wiaczorka z Białoruskiego Frontu Narodowego obawia się, że to dopiero początek akcji służb specjalnych przeciwko dziennikarzom. Opozycjonista wiąże te działania ze zbliżająca się kampanią prezydencką na Białorusi.

Poszanowania wolności słowa i niezależności mediów domaga się od władz w Mińsku Unia Europejska. Bruksela zaznacza, że bez spełnienia tych warunków dalsza współpraca Wspólnoty z Białorusią nie będzie możliwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.