Facebook Google+ Twitter

Reprezentacja Polski najsłabsza w historii? Zobacz nowy ranking FIFA

FIFA opublikowała najnowszy ranking, w którym reprezentacja Polski zajmuje dopiero 75. miejsce. Oznacza to spadek, aż o 5 pozycji w stosunku do ostatniej klasyfikacji z 15 lutego 2012 r. Jest to najgorsza pozycja reprezentacji Polski od momentu powstania plebiscytu w 1993 r.

 / Fot. Tomasz Bidermann/W24Miejsce pierwsze wciąż zajmuje Hiszpania. Spadek z drugiej na trzecią pozycję odnotowali Niemcy, których wyprzedzili Holendrzy.

Drużyny, z którymi nasza reprezentacja zmierzy się w grupie A podczas nadchodzących Mistrzostw Europy zajmują kolejno: Rosja - 12. miejsce (awans o jedną pozycję), Grecja - 13. miejsce (awans o jedną pozycję), Czechy - 29. miejsce (bez zmian).

Szansę na poprawę swojego miejsca, reprezentacja będzie miała za nieco ponad dwa miesiące. Wówczas to formę podopiecznych Franciszka Smudy sprawdzą 22 maja Łotysze (78. miejsce - spadek z 74.) oraz 26 maja Słowacy (35. miejsce - awans z 38.).

Cały ranking FIFA znajdziesz tutaj.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

@Marcinie w swoim panelu możesz edytować artykuł, wtedy wprowadzisz poprawkę :)
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo Państwa przepraszam, ale do artykułu wkradł się błąd. Reprezentacja Rosji w najnowszym rankingu FIFA zajmuję aktualnie 12 a nie jak napisałem 11 pozycję.
Jest to mój pierwszy tekst opublikowany na tym portalu, dlatego jeszcze raz mocno przepraszam za pomyłkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zdzisław Rylski
  • Zdzisław Rylski
  • 07.03.2012 14:20

Ranking FIFA jest niezrozumiały i niesprawiedliwy. To jest więcej niż oczywiste. Opracowałem ranking wg metody prof ELO, który lepiej odwierciedla uład sił drużyn i rywalizacja w nim jest przejrzysta i bardzo ciekawa, ciekawsza niż w lidze i to z trzech powodów. Okazuje sie, że w Polsce z tym rematem przebić się jest wiele trudniej niż go opracować, Działaczom pIłkarskim jest wszystko jedno, które miejsce Polska zajmuje w tabeli raningowej, a Polscy dziennikarze sportowi z powodu wstrętu do matematyki zabierają się do tego tematu jak diabeł do Pani Twardowskiej.
Chętnych do zapoznania się z moją wersją rankingu odsyłam do Internetu. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać hasło "Ranking FIFA Rylski"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.