Facebook Google+ Twitter

Reprezentacja Polski negocjuje warunki pobytu w Warszawie

Wiele wskazuje na to, że reprezentacja Polski podczas przyszłorocznych Mistrzostw Europy trenować będzie na stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej, a także stacjonować w hotelu Hyatt przy ulicy Belwederskiej.

Stadion Legii Warszawa / Fot. Sliwers/domena publ.Początkowo wydawało się, że Polacy zamieszkają w Grodzisku Wielkopolskim. Przed rokiem PZPN podpisał umowę ze Zbigniewem Drzymałą (właścicielem Hotelu Groclin w Grodzisku Wlkp.), na mocy której polscy piłkarze mieliby mieszkać i trenować w tym ośrodku w trakcie Euro 2012. Ta koncepcja jednak upadła. Teraz sztab Franciszka Smudy najchętniej zamieszkałby w Warszawie.

"Rozmawiamy z Hyattem. Negocjacje trwają, ostateczna decyzja nie zapadła" mówi dyrektor reprezentacji Polski Konrad Paśniewski. W hotelu miejsca na Euro 2012 zarezerwowali już włodarze UEFA. Sztabowi kadry jednak to nie przeszkadza. Jednym z warunków, który jest dla nich istotny to: wydzielone piętro i oddzielna sala do posiłków. Dla hotelu nie jest to jednak przeszkodą.

Co do treningów na obiektach Legii Warszawa, to wydają się one jedynym słusznym miejscem w stolicy. Stadion jest bowiem bardzo nowoczesny i znajduje się w pobliżu hotelu Hyatt. "Żadnych formalnych rozmów w tej sprawie nie prowadzimy" - mówi jednak Marek Drabczyk, członek zarządu Legii.

Paśniewski zaznacza, że decyzja może zostać podjęta dopiero po losowaniu grup (2 grudnia), a nawet 31 stycznia 2012 roku, wtedy to bowiem mija ostateczna data, aby przesłać do centrali (UEFA) informację o miejscu pobytu i treningów reprezentacji narodowych podczas turnieju w Polsce i na Ukrainie.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.