Reprezentacja Polski U-15 wygrała ze Słowacją

W towarzyskim meczu reprezentacja Polski U15 pokonała 2:1 (2:1) rówieśników ze Słowacji.

Reprezentacja Polski U-15 (rocznik 1996) w pierwszym towarzyskim meczu ze Słowacją pokonała naszych południowych sąsiadów 2:1 (2:1).

Od samego początku Polacy byli zespołem dominującym co potwierdzili szybko zdobytymi dwoma bramkami. Pierwszego gola strzelił stoper naszego zespołu Paweł Bochniewicz, którego mocny strzał pod poprzeczkę był nie do obrony. Zaledwie trzy minuty później na 2:0 podwyższył Grzegorz Tomasiewicz. Polski zawodnik sprytnym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza Słowaków. Do końca pierwszej części gry impet reprezentacji naszego kraju nie słabł. Swoich szans nie wykorzystali jednak Konrad Bąk i Kamil Anczewski. W 38. minucie meczu goście zdobyli kontaktową bramkę. Tomas Vestenicky po asyście najlepszego ze Słowaków Jakuba Hromady, pokonał naszego bramkarza. Do przerwy Polacy wygrywali 2:1.

W drugiej połowie gra straciła na jakości, jednak ciągle na boisku lepszy był polski zespół. Najlepszą akcję w drugiej części gry przeprowadzili Arkadiusz Madeński oraz Anczewski, a strzał tego drugiego minimalnie minął bramkę. Słowacy byli bliscy wyrównania w 76. minucie gry, kiedy zaskakującym strzałem popisał się Dominik Ujlaky, a naszego bramkarza uratował słupek. Więcej goli już nie padło i Polska pokonała Słowaków 2:1.

Cieszy wygrana reprezentacji Polski, ponieważ została ona odniesiona w bardzo dobrym stylu. Spotkanie rewanżowe ze Słowacją zostanie rozegrane w czwartek 09.06, o godzinie 11:00 w Myślenicach.

Właśnie w meczu ze Słowacją, swój debiut w oficjalnym meczu kadry zaliczył Arkadiusz Madeński z Klubu Sportowego Delta Warszawa. Z tym zawodnikiem przeprowadziłem już kiedyś wywiad (Wywiad z Arkadiuszem Madeńskim), w którym podkreślał jak ważne jest dla niego reprezentowanie swojego kraju. W wygranym spotkaniu ze Słowacją, Madeński był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Już dziś z pewnych źródeł wiadomo, iż podopieczny Delty rewanżowe spotkanie rozpocznie w podstawowym składzie.

Polska - Słowacja 2:1 (2:1)
Bramki: Bochniewicz (13), Tomasiewicz (16) - Vestenicky (38)

Polska: Mateusz Kuchta - Adrian Bielawski, Karol Hallmann (50' Michał Cywiński), Paweł Bochniewicz, Damian Grzejda - Michał Gałecki, Sebastian Sypniewski (78' Filip Kowalczyk), Bartłomiej Kuśnierz, Konrad Bąk (40' Arkadiusz Madeński) - Grzegorz Tomasiewicz (71' Mateusz Morys), Kamil Anczewski (80'+3' Bartosz Nowakowski).

Słowacja: Juraj Semanko - Michal Vodecký, Attila Varga (17' Adam Brix), Jakub Petrovič, Samuel Popovič - Patrik Gilian, Jakub Hromada (77' Tomáš Zázrivec), Jakub Čunta (73' Miroslav Káčer), Lukáš Čmelík - Tomáš Vestenický (73' Filip Lesniak), Martin Petrík (66' Dominik Ujlaky).