Reprezentacja Polski U-21 przegrała z Holandią w Kielcach 0:4

Mimo dopingu ponad 10 tys. kibiców na Arenie Kielc, reprezentacja Polski do lat 21 przegrała wczoraj z Holandią 0:4 w meczu eliminacyjnym Mistrzostw Europy 2011.

Arena Kielc / Fot. Michał KarońskiW pierwszej połowie Polacy prowadzili dosyć wyrównany pojedynek. Nieskutecznie bramkę rywali atakował m.in. Kamil Grosicki. Jednak już pod koniec pierwszej części spotkania przeważać zaczęli Holendrzy. W 41. minucie bramkę dla Holandii zdobył Ricky van Wolfswinkel, dobijając piłkę po swoim strzale na bramkę Wojciecha Szczęsnego, a już w 45. minucie zza pola karnego gola na 0:2 strzelił Nicky Kuiper. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Holandia znów zaatakowała - w 49. minucie Wolfswinkel po raz drugi pokonał naszego bramkarza, a w 66. zdobył hat-tricka, czym zmienił wynik meczu na 0:4.

Podsumowanie:

Polska: Wojciech Szczęsny - Mariusz Gancarczyk, Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak,
Adam Marciniak - Kamil Grosicki, Mateusz Siebert, Kamil Wilczek (70' Michał Janota), Maciej Rybus - Patryk Małecki (54' Jacek Kiełb), Artur Sobiech
Holandia: Timothy Krul - Daryl Janmaat, Rens van Eijden (84' Daley Blind), Jeffrey van Homoet Bruma, Nicky Kuiper - Georginio Wijnaldum, Vurnon Anita, Leroy Fer (86' Jan-Arie van der Heijden), Siem de Jong (80' Mitchell Donald), Diego Marvin Biseswar - Rick van Wolfswinkel

Bramki: van Wolfswinkel (41'), Kuiper (45'), van Wolfswinkel (49'), van Wolfswinkel (66')
Sędzia: Igor Jegorow (Rosja)
Widzów: 10.750

/ Fot. Michał KarońskiReprezentacja Polski do lat 21 / Fot. Michał Karoński / Fot. Michał Karoński