Facebook Google+ Twitter

Reprezentacja Polski w piłce nożnej - podsumowanie roku 2011

W 2011 roku biało-czerwoni rozegrali 14 spotkań. 7 z nich wygrali, 4 zremisowali, a w 3 musieli uznać wyższość rywali.

Trener Franciszek Smuda, mimo zapowiedzi, że dla kadry najważniejsze są mecze z silnymi rywalami, decydował się na różne warianty wyboru przeciwników.

Pierwsze tegoroczne spotkanie rozegraliśmy w lutym z reprezentacją Mołdawii. Mecz ten zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 1:0. Kolejny rywal był już z nieco wyższej półki. Trzy dni po wygranej z Mołdawią, w takim samym stosunku pokonaliśmy reprezentację Norwegii. Kolejnego spotkania do udanych już zaliczyć nie można. Pod koniec marca, towarzysko przegraliśmy z Litwą 0:2, a Franciszek Smuda powiedział po meczu, że był to jeden z najgorszych za jego kadencji. Po dwóch zwycięstwach i porażce, przyszedł czas na bezbramkowy remis. Padł on w meczu z Grecją, w którym to Michał Żewłakow żegnał się z kadrą. Kolejny mecz to cenne zwycięstwo w stosunku 2:1 odniesione nad Argentyną (złośliwi żartują, że Argentyną "C"). Humory naszym kadrowiczom popsuli cztery dni później reprezentanci Francji, z którymi przegraliśmy 0:1. Następne spotkanie przyszło nam grać z Gruzją. Mimo że mecz nie należał do najłatwiejszych, odnieśliśmy w nim zwycięstwo 1:0. Trzy kolejne spotkania to remisy, kolejno: z Meksykiem, Niemcami i Koreą Południową. W pierwszym padł wynik 1:1, a w dwóch kolejnych 2:2.

W październiku zagraliśmy z Białorusią, z którą ostatecznie wygraliśmy 2:0. Podczas Święta Niepodległości przyszło nam natomiast zmierzyć się z reprezentacją Włoch. Po ciężkim boju ulegliśmy ekipie Cesare Prandelli'ego 0:2. W przedostatnim spotkaniu naszej kadry w tym roku, pokonaliśmy 2:1 Węgrów. Ostatni mecz rozegrany w tureckiej Antyli, również wygraliśmy. Tym razem 1:0, a naszym przeciwnikiem była reprezentacja olimpijska Bośni i Hercegowiny.

Wszystkie spotkania rozegrane w 2011 roku, były meczami towarzyskimi z uwagi na to, iż nasza reprezentacja jako współgospodarz, miała zapewniony udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.