Facebook Google+ Twitter

Reprezentacja polskich siatkarzy może zagrać na Stadionie Narodowym!

Ostatnie sukcesy polskiej reprezentacji siatkowej sprawiły, że we wrześniu na Stadionie Narodowym w Warszawie może dojść do wyjątkowego wydarzenia sportowego. Siatkarze mogą wystąpić przy blisko 55 tys. fanów na otwartym stadionie w stolicy!

Sonda

Czy reprezentacja Polski siatkarzy zdobędzie na IO w Londynie krążek olimpijski?

 / Fot. Klapi, Creative Commons 3.0Jednak, aby tak się stało, muszą zdobyć jeden z krążków Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

"Jeśli nasi siatkarze zdobędą medal w Londynie, we wrześniu zorganizujemy im mecz na Stadionie Narodowym z zespołem, z którym o ten medal walczyli. To będzie rewanż za igrzyska" - powiedział Faktowi prezes PZPS Mirosław Przedpełski. "Cały zysk z biletów dostaną zawodnicy. To będzie nagroda dla nich za to, że wskoczyli na olimpijskie podium. Zamierzamy wprowadzić różne rodzaje biletów, od bardzo drogich, ekskluzywnych, po tanie, żeby każdy mógł zobaczyć medalistów i podziękować im za grę w Londynie. Najpierw jednak muszą wspiąć się na podium" - zakończył szef PZPS.

Taka impreza sportowa zorganizowana na stadionie byłaby wydarzeniem do tej pory niespotykanym w Polsce i wielką gratką dla wszystkich kibiców siatkówki i reprezentacji Polski! Co prawda, po zakończeniu II wojny światowej kilka spotkań siatkarskich odbywało się na stadionach, jednak nigdy przed tak wielką widownią, która może zasiąść na Stadionie Narodowym. Wystarczy wspomnieć, że mistrzostwa świata w 1952 roku miały miejsce stadionie Dynama Moskwa i śledziło je na żywo blisko 25 tys. widzów. Mecz Polaków w Warszawie z pewnością byłbym łakomym kąskiem i cieszyłby się bardzo dużym zainteresowaniem fanów siatkówki.

Polacy ostatnio prezentują wyśmienitą formę. 8 lipca po raz pierwszy w historii wygrali rozgrywki Ligi Światowej, które były generalnym sprawdzianem przed zbliżającymi się wielkimi krokami igrzyskami olimpijskimi. W Londynie biało-czerwoni będą jednym z głównych faworytów do zdobycia medalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.