Facebook Google+ Twitter

Reprezentacja Togo ostrzelana w drodze na Puchar Narodów Afyki

Autobus, w którym znajdowali się piłkarze reprezentacji narodowej Togo został ostrzelany z broni maszynowej na granicy Demokratycznej Republiki Konga i Angoli, gdzie odbędzie się Puchar Narodów Afryki - informuje CNN.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Flag_of_Togo.png / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b7/Flag_of_Togo.png/800px-Flag_of_Togo.png Do zdarzenia doszło w niespokojnym regionie Kabinda w Angoli, który graniczy z Demokratyczną Republiką Konga. W wyniku ostrzału zginął kierowca autokaru, trzech piłkarzy prawdopodobnie zostało rannych w tym bramkarz francuskiego GSI Pontivy Kodjovi Obilale, Serge Akakpo z rumuńskiego Vaslui i Serge Gakpe z Monaco. Ze mną w porządku ale kilku innych zawodników jest poważnie rannych - powiedział francuskiemu radiu RMC napastnik, Thomas Dossevi.

Jesteśmy nadal w szpitalu. Byliśmy ostrzeliwani z broni maszynowej jak psy i musieliśmy przez 20 minut chować się przed uniknięciem kolejnych strzałów. Nie chcemy grać w takim Pucharze Narodów Afryki. Myślimy o naszych rannych przyjaciołach. To przerażające, że zostaliśmy ostrzelani - mówił dalej piłkarz.

Pierwszy mecz na rozpoczynającym się w niedzielę Pucharze Narodów Afryki reprezentacja Togo ma rozegrać z Ghaną w poniedziałek. Cały turniej teraz stoi pod znakiem zapytania.
Źródło:
CNN.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.