Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14607 miejsce

Reprezentacje, ale jakich narodów?

Reprezentacje narodowe coraz bardziej przypominają zamożne kluby sportowe. Sportowcy, noszący podczas zawodów godła państw na koszulkach, coraz częściej nie potrafią nawet mówić w języku kraju, który reprezentują...

Polska, a może jednak Niemcy? Senegal czy lepiej Francja? Grać dla Chin, czy dla któregoś z bogatych państw europejskich? Takie dylematy mają obecnie dobrzy zawodnicy. W sporcie coraz mniejsze znaczenie przywiązuje się do tego, aby grali w barwach swojej ojczyzny. Jeśli piłkarz nie ma szans zagrać w swojej drużynie narodowej, albo oferuje mu się zbyt niskie pieniądze - podkupuje go inna reprezentacja.

Gdzie są najlepsi polscy piłkarze?

Po ostatnich klęskach naszej drużyny futbolowej narzekamy, że nikt w Polsce nie potrafi dobrze grać w piłkę. Czy jest tak faktycznie? Jeżeli chwilę się zastanowimy, zauważymy, że nasz kraj wychował kilku graczy światowego formatu. Urodzony w Opolu Marian Kloze (znany obecnie jako Miroslav Klose) i gliwiczanin Łukasz Podolski to zawodnicy, których śmiało możemy zaliczyć do światowej pierwszej ligi.

Niestety, zamiast dla Polski, postanowili grać dla Niemiec, które zaoferowały im duże gaże i możliwość rozwoju w jednej z najsilniejszych piłkarskich reprezentacji. Takiemu podejściu sprzeciwia się obecny selekcjoner Polski - Uważam, że w kadrze powinni grać Polacy bądź zawodnicy polskiego pochodzenia. Tacy jak np. Ludwik Obraniak. Bo reprezentacja to wizytówka polskiej piłki - stwierdził Franciszek Smuda (wypowiedź dla: www.legia.net).

Tenis stołowy tylko dla Chińczyków

Konsekwencje tak luźnego podejścia do zmian barw narodowych sportowców najdobitniej pokazuje sytuacja w tenisie stołowym. Bez względu na to, które reprezentacje państw się ze sobą zmierzą, i tak po obu stronach stołu zobaczymy najprawdopodobniej naturalizowanych obywateli, pochodzących z Chin. Gdyby nie koszulki w narodowych barwach, kibice nie byliby w stanie odpowiedzieć na pytanie, który zawodnik gra dla nich. Pytanie - czy chcemy, aby w reprezentacji występowali sportowcy, którzy rzeczywiście pochodzą z naszego kraju, czy zależy nam jedynie na wygranej, bez względu na to, kogo zobaczymy w kadrze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.