Facebook Google+ Twitter

Reprezentacje hufców z Torunia i Radomska wygrały Memoriał Gen. Maczka

Reprezentacje hufców ZHP z Torunia i Radomska zajęły pierwsze miejsca w IX Europejskim Memoriale Generała Stanisława Maczka Drużyn Harcerskich w Piłce Nożnej. Turniej odbył się w weekend 19 i 20 listopada w Warszawie.

Zawodnicy kategorii OPEN musieli stoczyć wiele spotkań, by dojść do meczów finałowych. / Fot. Wojtek PuchaczDo udziału w Memoriale Generała Maczka zgłosiło się 58 zespołów z Polski i Ukrainy - wśród nich grupy z Łodzi, Krakowa, Płońska, Mławy, Radomska, Białegostoku i Lwowa. Mecze rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: 10-15 oraz OPEN. Każdy z zespołów trafił do jednej z przygotowanych przez organizatorów grup meczowych, w których miał się zmierzyć z dwoma lub trzeba innymi drużynami. Najlepsi awansowali do rund pucharowych, skąd mieli szansę zagrać o puchar Memoriału Generała Maczka i nagrody.

Obok zespołów z Torunia i Radomska wysokie lokaty zajęła 12. PgDH "Impressa" z krakowskiego szczepu ZHP "Preria" oraz harcerze z hufca ZHP Łódź Widzew "Rekony Parkietu", dochodząc do drugiego miejsca mistrzostw. Trzecia pozycja przypadła Jungom Męskim z hufca ZHP Mława i wędrownikom z hufca ZHP Radom miasto.

Rekordowa liczba aż dziesięć zespołów zgłosiła się do meczów grupy kobiet - sześć w kategorii 10-15 i cztery w kategorii OPEN. W grupach harcerskich najlepsze okazały się dziewczyny z 24. Radomszczańskiej Drużyny Harcerskiej "Leliwa" (wiek: 10-15) oraz Hufiec Radomsko (OPEN).

Memoriał Generała Maczka to harcerski turniej piłki nożnej. Impreza organizowana jest w Zespole Szkół nr 55 im. gen. S. Maczka na warszawskich Bielanach corocznie od 2003 roku. W turnieju uczestniczą zespoły z wielu organizacji harcerskich i skautowych.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.