Facebook Google+ Twitter

Reprezentanci Polski zagrają w Lidze Mistrzów Minifutbolu!

W 2016 roku po raz pierwszy w historii przeprowadzona zostanie EMF Champions League, w której prawo do gry otrzymają aż dwie drużyny z naszego kraju - Mistrz Polski Ligi Nike Playarena i zdobywca FORTUNA Pucharu Polski Playarena.

Milowy krok w rozwoju dyscypliny

Pomysł organizacji Ligi Mistrzów, której celem - podobnie jak w futbolu 11-osobowym - będzie wyłonienie najlepszej drużyny klubowej w Europie pojawił się w głowach władz EMF już kilka lat temu. W 2016 roku nareszcie uda się go zrealizować, co będzie kolejnym milowym krokiem w rozwoju piłki nożnej 6-osobowej jako niezależnej dyscypliny sportowej. W efekcie już nie tylko reprezentacje narodowe będą każdego roku walczyć ze sobą na arenie międzynarodowej, ale także najlepsze zespoły klubowe z poszczególnych krajów.

EMF Champions League to dla nas wszystkich bardzo ważny projekt, a piłka nożna 6-osobowa to niezwykły sport. Otwarty charakter naszej dyscypliny sprawia, że w całej Europie funkcjonują dziesiątki tysięcy drużyn, które każdego dnia wychodzą na boiska. Reprezentacje narodowe poszczególnych krajów już od kilku lat rywalizują ze sobą podczas mistrzostw Europy. W 2016 roku ruszamy z Ligą Mistrzów, dzięki czemu przekonamy się nareszcie, w którym kraju poziom klubowy jest najwyższy – zachwala decyzję o utworzeniu Ligi Mistrzów Minifutbolu, Christoph Köchy, viceprezydent europejskiej federacji tego sportu.

Gdzie i kiedy odbędzie się Liga Mistrzów?

Pierwsza w historii edycja EMF Champions League przyjmie formę 3-dniowego turnieju, który odbędzie w dniach 23-25 września. Gospodarzem imprezy będzie niezwykle malownicze i drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Słowenii - Maribor, który znajduje się niemal w samym centrum Europy.

Na jakich zasadach toczyć się będzie rywalizacja?

W imprezie udział wezmą najlepsze zespoły w piłce nożnej 6-osobowej w Europie. Swoje mecze będą one rozgrywać na nowoczesnym obiekcie, będącym miejscem zgrupowań przedsezonowych takich klubów jak Lazio Rzym, Bayer Levekusen, Ajax Amsterdam czy Panathinaikos Ateny. Zawody zostaną przeprowadzone łącznie na 16 boiskach o wymiarach 46m x 26m z bramkami 4m x 2m, co oznacza, że rywalizacja będzie się toczyć na takich samych zasadach jak w mistrzostwach Europy.

Logo symbolizujące koronę i piłkę

Walka w Lidze Mistrzów toczyć się będzie o "koronę" najlepszego klubu Europy w piłce nożnej 6-osobowej. W związku z tym, logo EMF Champions League swoim kształtem przypomina dwa przedmioty jednocześnie - koronę oraz piłkę. Co ciekawe, zostało ono zaprojektowane przez Polaka. Jego autorem jest Tomasz Kosek, grafik od lat związany z rozgrywkami Playarena.

Kto będzie reprezentować Polskę w Lidze Mistrzów?

W większości państw trwają aktualnie krajowe eliminacje, które wyłonią uczestników EMF Champions League. Najważniejsza informacja jest taka, że Polskę na tej imprezie reprezentować będą aż dwie drużyny - Mistrz Polski Ligi Nike Playarena i zdobywca FORTUNA Pucharu Polski Playarena w sezonie 2015/2016. Co ważne, zespół, który zwycięży, otrzyma w nagrodę 5000 EURO. Kto zostanie pierwszym w historii triumfatorem Ligi Mistrzów w piłce nożnej 6-osobowej? O tym przekonamy się już za 3 miesiące!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.