Reprezentanci Polski znaleźli się w miniony weekend na listach strzelców europejskich drużyn

W miniony weekend na europejskich boiskach, czterech reprezentantów Polski, zdobyło bramki dla swoich zespołów. W gronie strzelców znaleźli się Artur Sobiech, Arkadiusz Milik, Maciej Rybus oraz Kamil Grosicki.

/ Fot. By Roger Gorączniak (Polska - Węgry) [CC BY 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], via Wikimedia CommonsHannover 96 – drużyna Artura Sobiecha, mierzyła się na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach w meczu trzynastej kolejki niemieckiej Bundesligi. Polski napastnik zdobył bramkę w 65 minucie, gdy gospodarze prowadzili 1:0 po bramce Ibrahimy Traore. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Borussi 2:1 po tym jak w 84 minucie Raffael ustalił wynik spotkania. Hannover 96 obecnie zajmuje 15 lokatę w Bundeslidze a Sobiech ma w niej na koncie trzy trafienia.

Drugi z napastników reprezentacji Polski – Arkadiusz Milik, zanotował trafienie dla Ajaxu Amsterdam w spotkaniu 13. kolejki holenderskiej Eredivisie. Polak zdobył bramkę uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Nemanji Gudelja w 29 minucie. Jego drużyna zwyciężyła 5:1 SC Cambuur-Leeuwarden przed własną publicznością. Pozostałe bramki dla zespołu Franka de Boera zdobywali Joel Veltman w 25, Davy Klaassen w 38 i 45 oraz Amin Younes w 61 minucie. Honorowe trafienie dla gości zanotował w 27 minucie Sander van de Streek. Milik w holenderskiej ekstraklasie ma w dorobku 6 bramek, zaś Ajax z trzema punktami przewagi nad Feyenoordem, prowadzi w tabeli.

Bramka Arkadiusza Milika do obejrzenia TUTAJ

Skrzydłowy „Biało-czerwonych” Maciej Rybus z ławki rezerwowych rozpoczął mecz swojej ekipy – Tereka Grozny. Zespół Polaka grał z Kubaniem Krasnodar w wyjazdowym spotkaniu 16. Kolejki rosyjskiej Premier Ligi. Goście prowadzili już 2:0 po bramkach Ibrahimy Balde w 6 i 30 minucie. Kontaktowego gola dla drużyny z Groznego zdobył w 67 minucie Rizvan Utsiev a wprowadzony minutę później Rybus w 76 minucie doprowadził do wyrównania. W lidze rosyjskiej Rybus ma trzy trafienia, natomiast Terek zajmuje 7 miejsce.

Bramki z meczu Kubań Krasnodar-Terek Grozny do obejrzenia TUTAJ

W niedzielne popołudnie, Stade Rennais podejmowało u siebie Girondins Bordeaux. Mecz odbywał się w ramach 14. kolejki francuskiej Ligue 1. W drużynie gospodarzy od 67 minuty grał Kamil Grosicki. Był stan 1:1 a bramkę dla Rennais zdobył w 31 minucie Ousmane Dembele. Wyrównał dzisięć minut później Enzo Crivelli. Polak potrzebował ośmiu minut by wpisać się na listę strzelców. Trzy minuty po jego golu do remisu doprowadził jednak Diego Contento. Drużyna Polaka mogła jeszcze wygrać ale w 90 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Giovanni Sio. Rennais zajmuje w lidze francuskiej ósme miejsce. Dla Polaka gol w meczu z Bordeaux był jego trzecim w sezonie ligowym.