Facebook Google+ Twitter

Republika jakiej jeszcze nie było

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-23 15:13

Wybuchowa mieszanka Raz Dwa Trzy, Agressiva 69 oraz Gaby Kulki i Maleńczuka stworzy najbardziej niesamowity koncert tej wiosny - Nowe Brzmienie Republiki.

Nowe Brzmienie Republiki / Fot. Materiały promocyjne23 kwietnia 2010 we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych muzycy przedstawią własne adaptacje największych przebojów Republiki.

Na gigantyczną produkcję składa się przede wszystkim sześć mini koncertów, każdego z wykonawców, którzy zdecydowali się na udział w projekcie. Reżyserem koncertu Nowe Brzmienie Republiki jest Jerzy Tolak, niegdyś menadżer Republiki. O pomyśle zorganizowania takiego przedsięwzięcia mówi krótko: - To jest odważna decyzja. Zauważa, że muzycznej obróbce poddane zostaną utwory, które w tradycyjnym wykonaniu wryły się w umysły odbiorców.

- Trudno porównać Nowe Brzmienie Republiki do jakiejkolwiek produkcji koncertowej w Polsce w ostatnim czasie - twierdzi Tomasz Duda prezes Radia Wrocław, które organizuje koncert. Z charyzmą oryginałów zmagać się będą muzycy o najróżniejszych stylach. - Do końca roku mówić się będzie o interpretacjach, które powstaną na ten koncert - dodaje szef stacji.

Gaba Kulka już zapowiada, że ze swoim perkusistą wyciągnie z oryginałów coś całkiem innego. W Wytwórni Filmów Fabularnych wykona na przykład Białą flagę i Śmierć w bikini. - By nie wpaść w pułapkę rezygnujemy z wykonania utworów jeden do jednego - powiedziała Radiu Wrocław Gaba Kulka.

Raz Dwa Trzy intensywnie pracuje nad własnymi adaptacjami Nie pytaj o Polskę, Tu jestem jak w niebie. - Nie ścigamy się jednak z zespołem Republika - zaznacza lider grupy Adam Nowak. Przy okazji wskazuje, że dla niego te piosenki są bardzo ważne. - One brzmią tak, jakbyśmy sami je napisali - zauważa Nowak.

Wrocławska grupa All Sounds Allowed specjalizuje się w niecodziennych instrumentach. Na koncert konstruują maszynę grającą z rur PCV. A przebój Republiki Telefony wykonają na... telefonach. - Boje się, że podczas koncertu przepiłują scenę - mówi Jerzy Tolak.

Do udziału w Nowym Brzmieniu Republiki zaproszeni zostali: Raz Dwa Trzy, Gaba Kulka, Maleńczuk & Psychodancing, Agressiva 69, Los Pier.., Chonabibe! Sound System, All Sounds Allowed oraz Rayne.

Koncert jest trzecim z cyklu organizowanych przez Radio Wrocław. Przed rokiem stacja zaprezentowała Nowe Brzmienie Lecha Janerki.

Koncert
Nowe Brzmienie Republiki
23 kwietnia 2010 (piątek)
Wrocław, Wytwórnia Filmów Fabularnych, ul. Wystawowa 1

Autor: Piotr Kamiński

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pomysł dobry. Ciekawe jak to wyjdzie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.