Facebook Google+ Twitter

Republika Książki. Startuje obywatelska kampania na rzecz promocji czytelnictwa

8 grudnia w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbędzie się kongres inaugurujący Republikę Książki, której celem jest przeciwdziałanie spadkowi czytelnictwa w Polsce oraz skutkom wprowadzenia podatku VAT na książki. Kongres poprowadzą Katarzyna Janowska, redaktor naczelna Przekroju oraz Jerzy Baczyński, redaktor naczelny Polityki.

"Wierzymy, że czytanie jest źródłem naszej wolności i niezależnego myślenia. Wierzymy, że czytanie stymuluje kreatywność i tworzy potencjał twórczy. My, wspólnota ludzi czytających, pragniemy uczynić wszystko na rzecz promocji czytelnictwa. Powołujemy Republikę Książki w trosce o losy nas samych i w naszym wspólnym interesie"
deklarują twórcy.

8 grudnia w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbędzie się kongres inaugurujący Republikę Książki, której celem jest przeciwdziałanie spadkowi czytelnictwa w Polsce.

Kongres poprowadzą Katarzyna Janowska, redaktor naczelna Przekroju oraz Jerzy Baczyński, redaktor naczelny Polityki. W panelach będą uczestniczyć m.in. dziennikarze (Grzegorz Miecugow
i Miłada Jędrysik), ministrowie (minister kultury Bogdan Zdrojewski, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Piotr Kołodziejczyk) i naukowcy (Barbara Fatyga i Przemysław Czapliński).

Kongres zainauguruje także akcję "Czytanie Włącza", która będzie obywatelską kampanią na rzecz przeciwdziałania skutkom wprowadzenia podatku VAT na książki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawa i jakze potrzebna inicjatywa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję pomysłu. Pod deklaracją podpisuję się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.