Facebook Google+ Twitter

Republikanie: Obama jest oderwany od rzeczywistości

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-31 20:41

Sztab Johna McCaina rozpoczął ofensywę przeciwko Barackowi Obamie. Republikanie próbują przedstawić kandydata Demokratów jako oderwanego od rzeczywistości, aroganckiego polityka, któremu bardziej zależy na własnej popularności niż na rozwiązaniu problemów kraju.


Atak na Obamę Republikanie rozpoczęli od spotu reklamowego, w którym porównali Obamę do niesławnych gwiazd amerykańskiej pop-kultury. Reklama rozpoczyna się od dźwięków fleszy, następnie kamera pokazuje tłumy, jakie przyszły na wiec czarnoskórego senatora w Berlinie. Na ekranie migają zdjęcia Baracka Obamy, Britney Spears i Paris Hilton. „On jest największa gwiazdą na świecie. Ale czy jest gotów by przewodzić?".

By wzmocnić siłę przekazu, w wywiadach, komunikatach prasowych i e-mailach, przedstawiciele sztabu McCaina zarzucali Obamie brak doświadczenia i pustą retorykę. Mówiąc o kandydacie demokratów, za każdym razem używali określenia „gwiazda".

Rozpoczęta przez Republikanów ofensywa przypomina strategię jaką Republikanie zastosowali w wyborach prezydenckich w 2004 roku. Przez wiele tygodni powtarzali oni wyborcom, że John Kerry jest chwiejnym, oderwanym od rzeczywistości przedstawicielem elit i że nie rozumie prawdziwej Ameryki. Kandydat Demokratów nie znalazł wtedy skutecznej obrony i przylgnął do niego niekorzystny :wizerunek. Według ekspertów był to jeden z głównych powodów porażki Kerry'ego w pojedynku z Georgem Bushem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.