Facebook Google+ Twitter

Res Publica Nowa wraca na rynek

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-05-19 13:28

Po ponad rocznej przerwie kwartalnik Res Publica Nowa powraca na rynek czytelniczy. Istotne zmiany w redakcji, w tym przede wszystkim przejęcie steru pisma przez młodych ludzi związanych z Uniwersytetem Warszawskim i Polską Akademią Nauk, wpłynęły na kształt dużego, podwójnego numeru, który ukaże się na przełomie maja i czerwca.

Oprócz uznanych klasyków zdecydowaliśmy się na publikację artykułów osób, które dopiero zaczynają swoje kariery. Głównym tematem numeru jest republikanizm. W poświęconym mu bloku znajdzie się kilka artykułów, w tym zapis dyskusji redakcyjnej oraz fragmenty debaty Norberto Bobbio z Maurizio Virolim. Nie zabraknie tu również wypowiedzi przedstawicieli młodszego pokolenia. W kolejnym numerze planujemy zebrać głosy krytyczne wobec republikańskiej idei.

Res Publica zawsze mocno stała na obu swoich nogach: społeczno – politycznej i kulturowej. Chcemy zachować tę tradycję, stąd w nowym numerze pojawi się kilka interesujących wątków. Dział „Europa – dyskusje" został tym razem poświęcony analizie ukraińskiego status quo. Do jego współtworzenia zaprosiliśmy m. in. dwie młode ukraińskie intelektualistki. Zastanowimy się także nad amerykańskimi wyborami prezydenckimi. W „Kulturze" spora różnorodność: od Janusza Korczaka poprzez wspólne zdjęcie Kazimierza Wyki i Czesława Miłosza do serialu political – fiction. W numerze znajdzie się również fragment nowej książki J. M. Coetzee'ego. Prócz tego świetny reportaż o tym, jak dentyści postrzegają Polskę oraz felieton ekonomiczny. Oczywiście nie zabraknie recenzji i przeglądu prasy.

Pierwszy, podwójny numer ukaże się 4 czerwca. 50 najbardziej aktywnych dziennikarzy obywatelskich wytypowanych przez redakcję Wiadomości24 otrzyma I egzemplarz Res Publiki gratis. Ponadto dziennikarze obywatelscy z dwoma piórami mogą zamówić prenumeratę pisma w promocyjnej cenie 45 zł za pierwszy rok (3 numery, w tym jeden podwójny). Zniżka obejmuje również studentów i doktorantów. Wszystkich pozostałych serdecznie zapraszamy do prenumeraty - w tym roku tylko 60zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Potwierdzam. Otrzymałem. Dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.06.2008 23:59

Rowniez otrzymalem, dziekuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No do nas też dotarło w zeszłym tygodniu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie dziś dostałem :) dzięki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja sie doczekalem. Dziękuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł no to dzielnie czekamy!!! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrek, ja też pamiętam :)

Dobrze, że się wypowiedziałeś w temacie, Paweł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmm dobrze, że wraca... Tematy mi bliskie, bo opróc kultury to dprawy społeczne zajmują u mnie szczególne miejsce, przecież uczę się w klasie dyplomatycznej :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

komu i kiedy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dostaniecie, 25 osób otrzyma. Tak jak ustaliliśmy... To kwartalnik więc trochę to potrwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.