Facebook Google+ Twitter

Res Publica Nowa wraca na rynek

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-05-19 13:28

Po ponad rocznej przerwie kwartalnik Res Publica Nowa powraca na rynek czytelniczy. Istotne zmiany w redakcji, w tym przede wszystkim przejęcie steru pisma przez młodych ludzi związanych z Uniwersytetem Warszawskim i Polską Akademią Nauk, wpłynęły na kształt dużego, podwójnego numeru, który ukaże się na przełomie maja i czerwca.

Oprócz uznanych klasyków zdecydowaliśmy się na publikację artykułów osób, które dopiero zaczynają swoje kariery. Głównym tematem numeru jest republikanizm. W poświęconym mu bloku znajdzie się kilka artykułów, w tym zapis dyskusji redakcyjnej oraz fragmenty debaty Norberto Bobbio z Maurizio Virolim. Nie zabraknie tu również wypowiedzi przedstawicieli młodszego pokolenia. W kolejnym numerze planujemy zebrać głosy krytyczne wobec republikańskiej idei.

Res Publica zawsze mocno stała na obu swoich nogach: społeczno – politycznej i kulturowej. Chcemy zachować tę tradycję, stąd w nowym numerze pojawi się kilka interesujących wątków. Dział „Europa – dyskusje" został tym razem poświęcony analizie ukraińskiego status quo. Do jego współtworzenia zaprosiliśmy m. in. dwie młode ukraińskie intelektualistki. Zastanowimy się także nad amerykańskimi wyborami prezydenckimi. W „Kulturze" spora różnorodność: od Janusza Korczaka poprzez wspólne zdjęcie Kazimierza Wyki i Czesława Miłosza do serialu political – fiction. W numerze znajdzie się również fragment nowej książki J. M. Coetzee'ego. Prócz tego świetny reportaż o tym, jak dentyści postrzegają Polskę oraz felieton ekonomiczny. Oczywiście nie zabraknie recenzji i przeglądu prasy.

Pierwszy, podwójny numer ukaże się 4 czerwca. 50 najbardziej aktywnych dziennikarzy obywatelskich wytypowanych przez redakcję Wiadomości24 otrzyma I egzemplarz Res Publiki gratis. Ponadto dziennikarze obywatelscy z dwoma piórami mogą zamówić prenumeratę pisma w promocyjnej cenie 45 zł za pierwszy rok (3 numery, w tym jeden podwójny). Zniżka obejmuje również studentów i doktorantów. Wszystkich pozostałych serdecznie zapraszamy do prenumeraty - w tym roku tylko 60zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Potwierdzam. Otrzymałem. Dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.06.2008 23:59

Rowniez otrzymalem, dziekuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No do nas też dotarło w zeszłym tygodniu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie dziś dostałem :) dzięki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja sie doczekalem. Dziękuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł no to dzielnie czekamy!!! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrek, ja też pamiętam :)

Dobrze, że się wypowiedziałeś w temacie, Paweł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmm dobrze, że wraca... Tematy mi bliskie, bo opróc kultury to dprawy społeczne zajmują u mnie szczególne miejsce, przecież uczę się w klasie dyplomatycznej :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

komu i kiedy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dostaniecie, 25 osób otrzyma. Tak jak ustaliliśmy... To kwartalnik więc trochę to potrwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.