Resovia w finale

Siatkarze z Rzeszowa zostali pierwszym finalistą turnieju finałowego o Puchar Polski w Bydgoszczy. Wicemistrzowie Polski wygrali z drużyną gospodarzy 3-1. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Redwitz.

Przed meczem ciężko było wytypować jednoznacznie faworyta. Z jednej strony wicemistrz Polski, drużyna, która wyeliminowała Dream Team z Bełchatowa. Z drugiej strony drużyna gospodarzy niesiona dopingiem pełnej hali.

Od początku meczu przewagę uzyskali podopieczni trenera Travicy. Znakomicie rozgrywał brazylijski rozgrywający Rzeszowa, Redwitz. Zresztą Latynos zagrał całe spotkanie znakomicie, czego efektem była nagroda MVP dla najlepszego zawodnika spotkania. Pierwszy set zakończył się pewnym zwycięstwem Resovii do 20. W drugim secie gra była bardziej wyrównana, trener Delecty, Waldemar Wspaniały próbował mieszać składem. Na ławkę powędrował Piotr Gruszka, zatąpił go Wojciech Serafin. Niestety, dla kibiców gospodarzy, wystarczyło to tylko do wyrównanej końcówki, gdzie znowu lepsi okazali się rzeszowianie.

Trzecia partia wlała nadzieje bydgoskiej publiczności na korzystny wynik. Siatkarze Delekty zdeklasowali Resovie do 14. Wydawało się, że prawdziwe emocje dopiero przed nami. Jednak wtedy wielką klasę pokazał rozgrywający przyjeznych i poprowadził drużynę Rzeszowa do zwycięstwa w czwartym secie do 20, a całe spotkanie ku rozpaczy kibiców w hali Łuczniczka zakończyło się zwycięstwem 3-1 zawodników Travicy.

Resovia Rzeszów - Delecta Bydgoszcz 3-1
(25-20, 25-23, 14-25,25-20)

Resovia: Grzyb, Oivanen, Redwitz, Wika, Akhrem, Kosok, Ignaczak (libero) oraz Perłowski, Gierczyński, Papke i Mika

Delecta: Gruszka, Jurkiewicz, Woicki, Cerven, Szymański, Sopko, Lambourne (libero) oraz Serafin, Konarski, Kokociński i Lipiński