Facebook Google+ Twitter

Respondek: To nie ja wygrałem, to ludzie dokonali cudu...

Aktor, kabareciarz, wokalista, zdobywca perłowego i diamentowego mikrofonu w programie „Jak Oni Śpiewają”. Czytelnikom Wiadomości24.pl Krzysztof Respondek opowiada o swoich zainteresowaniach i finale programu „Jak Oni śpiewają”.

Krzysztof Respondek / Fot. www.jakonispiewaja.plOd finału programu „Jak Oni Śpiewają” minął już ponad tydzień. Jak spędził Pan pierwszą wolną sobotę od kilku tygodni?
- Powiedzieli mi, że jak się ten program skończy, to zdrowie mi siądzie i tak właśnie się stało. Gardło nie siadło, ale za to kręgosłup. Znajomi żartują, że miałem nagrać płytę, a na razie wyskoczył mi teledysk.

Kiedy doczekamy się płyty laureata dwóch edycji programu „Jak Oni Śpiewają”?
- W końcu trzeba będzie to nagrać. W tej chwili dojrzałem już do tego, żeby jako zwycięzca edycji mistrzów zostawić po sobie taką pamiątkę dla siebie i dla tych, którzy chcą mnie słuchać. Myślę, że jeżeli nikt nie będzie mi chciał wydać tej płyty, to ją nagram i wydam za własne pieniądze.

W jednym z odcinków mogliśmy posłuchać Pana w utworze operowym „La donna e mobile”. Czy płyta będzie bardziej w operowym brzemieniu, czy raczej w klimacie rozrywkowym?
- [śmiech] Oczywiście, że nie będzie to płyta z utworami operowymi, chociaż gdy szedłem ulicą w Warszawie pewna Pani powiedziała mi „Niech Pan rzuci kabaret, film, niech Pan idzie do opery śpiewać”.

Zgodziłby się Pan zamienić kabaret i film na scenę operową?
- Oczywiście, że nie, ale mam wielki szacunek dla śpiewu klasycznego, to wielka sztuka. Nie mam takiego wykształcenia, jestem naturszczykiem i samoukiem w tej dziedzinie.

Jakie emocje towarzyszyły Panu podczas finału programu „Jak Oni Śpiewają”? Po pierwszej rundzie był Pan na trzecim miejscu w głosowaniu publiczności, a potem zostało przysłanych tyle SMS-ów, że przeszedł Pan jako pierwszy do ścisłego finału programu.
- Ludzie, z produkcji powiedzieli mi, że gdy widzieli mnie na trzecim miejscu byli pewni, że to się nie zmieni, bo rzadko zdarza się w finale, żeby osoba otrzymała tyle SMS-ów. Kiedy jednak tę ogromną stratę odrobiłem, wszyscy byli w szoku, gdyż byli pewni, że z tego nie wyjdę, a ja im zawsze mówiłem, że ten program wykreuje króla, a król jest tak wielki jak wielki jest jego dwór. Mój dwór okazał się i największy. Dlatego chylę czoła, przed moim dworem. To nie ja wygrałem, to ludzie dokonali cudu, że wyszedłem z trzeciego miejsca i wygrałem.

Nagrodą w programie jest podróż marzeń. Pana żona wybrała Rzym. Dlaczego Wieczne Miasto jest takie szczególne?
- Po wygranej w trzeciej edycji programu zrobiłem z nagrodami co chciałem. Natomiast na początku tej edycji obiecałem żonie, że jeżeli wygram ten program to dam jej wolną rękę. Nie rozmawialiśmy wcześniej na ten temat, jak już, to było to raczej w sferze żartów. Kiedy wygrałem żona wybrała Rzym. Przyznała, że miała zawahanie, mogła wybrać podróż w każdy zakątek świata, nie było ograniczeń.

Ja, gdybym miał wybierać, wybrałbym Syberię, bo tam żyją ptaki, które hoduję - szczygły syberyjskie, natomiast musiałbym polecieć sam, bo żona nie chciałaby za żadne skarby tam ze mną pojechać. Kiedyś wysyłali tam za karę, a my pojechalibyśmy tam w nagrodę. Co roku stawiamy sobie cele podróży. W zeszłym roku byliśmy w Paryżu, w tym roku chcieliśmy odwiedzić Rzym, ale nie było czasu. Teraz nadarzyła się taka okazja i dlatego Kasia ją wykorzystała.

Wspomniał Pan, że miejscem, które chciałby Pan jeszcze odwiedzić jest Syberia. Dlaczego zwiedzenie tej zimnej krainy geograficznej jest pana marzeniem?
- Obecnie bardzo fascynują mnie Syberia i Kuba. Syberia ponieważ jest tam wspaniała nietknięta przyroda, to mnie najbardziej fascynuje. Kuba to miejsce tak dziwne, że warto było by je zobaczyć póki żyje jej przywódca Fidel Castro. Natomiast moja żona nigdy nie poleciałaby ze mną ani na Syberię, ani na Kubę, dlatego polecimy do Rzymu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Świetny wywiad 5 z plusem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wow! Przecież to powszechnie wiadomo, że na Śląsku mieszkają tyko i wyłącznie fajne chłopaki ;). A tego przykładem jest Krzysztof Respondek :D.

Gratuluje wywiadu :)! 5+ :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.