Facebook Google+ Twitter

Reszta Świata i Rosja

Szukanie słabszego i wykorzystywanie go dla swoich potrzeb, nie jest przywarą tylko Rosji. Czemu społeczność międzynarodowa zauważa i wytyka ją tylko Rosji?Na samym wstępie pozwolę sobie zadać parę pytań. Najbardziej mnie dręczącym jest: Czy konflikt ukraiński jest - li tylko - owocem z putinowskiego sadu? Zaraz za nim pozwolę sobie wstawić: Czy inicjatorom konfliktu ukraińskiego, przy jego wzniecaniu przyświecała - li tylko - gwiazda wolności Ukrainy? Trzecim pytaniem będzie - ze tak powiem - pytanie poboczne. Jeśli Demokracja jest rzeczywiście ustrojem tak doskonałym, jak głosi legenda, (czytaj Propaganda) to czemu, do przemian, na Ukrainie nie zastosowano narzędzi, przez Nią ustanowionych, służących do wyboru władzy?

Dalej, żeby nikt mnie nie posądzał o stronniczość wobec którejś ze stron konfliktu, oświadczam, że interesy obu stron, jednakowo mnie grzeją. Powiem też, że przeciwko Demokracji także nic nie wnoszę. Myślę, ze już - ewentualny czytelnik - będzie wiedział kto ja zacz i nie przyczepi się do mnie o brak obiektywizmu.

Więc Szanowni Państwo jak byśmy cofnęli się pamięcią do Drugiej Wojny Światowej i prześledzili scenę polityczną od Jej Zakończenia do dzisiaj, to można odnieść wrażenie, że Rosja była potrzebna „Reszcie Świata”, gdy „Reszta Świata” potrzebowała rosyjskiego mięsa armatniego. Jak już rosyjskie mięso armatnie nikomu nie było potrzebne, to Rosja stała się potencjalnym zagrożeniem dla „Reszty Świata”. Najpierw była „Zimna Wojna”, a teraz jest
„Zakamuflowana Wojna” . - Ktoś może powiedzieć: Nie broń Rosji, bo Ona wszędzie, swoje macki wsadza. Odpowiedzcie mi, czy tylko Rosja? Każde państwo, a szczególnie, te uznawane za mocarstwa, tam gdzie widzą interes dla siebie, macki swoje zapuszczają. Czemuś takiemu nie ma co się dziwić, ani też gorszyć. To jest - można by powiedzieć - działanie pod wpływem instynktu samozachowawczego. Szukanie słabszego i wykorzystywanie go dla swoich potrzeb, nie jest przywarą tylko Rosji.
Czemu społeczność międzynarodowa zauważa i wytyka ją tylko Rosji? - Nie wiem? Wiem natomiast, że każde szanujące się państwo powinno znać zasady obowiązujące w przyrodzie - bzdura, ze tylko wśród zwierząt - i wzmacniać swoją kondycję aby nie stać się potencjalną ofiarą. Wiem, a właściwie wyobrażam sobie jak ja bym się czuł, gdyby moje państwo - nawet zhańbione paktem Ribbentrop - Mołotow - było tak traktowane, przez byłych sojuszników, jak Rosja. - Miałbym żal do byłych sojuszników, że nawet - mimo odkupienia haniebnego paktu 20 mln ofiar ze strony mojego państwa - żaden z nich memu państwu nie podziękował.

Termin wyborów prezydenckich na Ukrainie przypadał na 2015 rok. W czyim więc interesie leżało wzniecanie majdanowego buntu, w nieco ponad rok przed wyborami? Komu tak się spieszyło do rozróby? Poprzednie wybory uznawane były jako - niby - sfałszowane. Nasze - polskie - wybory parlamentarne z 2011 roku, też przez opozycję uznawane są za sfałszowane. I jakoś opozycyjnego majdanu w proteście na sfałszowanie wyborów nie widzieliśmy. na Krakowskim Przedmieściu, chociaż wiele protestów, w
międzyczasie się na nim odbyło. Nie podejmę się próby odpowiedzi na postawione wyżej pytanie, “ Komu tak się spieszyło do rozróby?”. Mogę tylko powiedzieć, że wzniecanie buntu na Ukrainie, który przeobraził się w krwawą wojenną rozróbę - bo tylko takie miano pozwolę sobie nadać ukraińskiej „rewolucji” nikomu na dobre nie wychodzi. - Sankcje i antysankcje szkodzą tak „Reszcie Świata” jak i Rosji. Przyczynią się do jeszcze większego kryzysu
gospodarczego, nie tylko w Rosji, a może przede wszystkim w „Reszcie Świata”. Bo zdaję mi się, że dotknął on, tak Amerykę jak i Europę - może to on napędza dążenia do destabilizacji politykom „Reszty Świata” ?. Co szanowni - ewentualni czytelnicy - na to powiecie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Ja ciągle mam zastrzeżenia do działalności Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ta organizacja jest - niemal - bezręka, fasadowa. W ogóle, po co "toto" jest i po co na "toto" łożymy? Według mnie, to Jej zadaniem powinno być zajmowanie się wygaszaniem, rozwiązywaniem tego typu konfliktów. Gdzie tylko w powstałych konfliktach nie pomagają zabiegi sąsiadów, innych organizacji międzynarodowych, tam powinna zadziałać ONZ. To w okręgu objętym konfliktem powinna zebrać się Rada,w skład której weszliby przedstawiciele wszystkich państw, które wykazałyby zainteresowanie konfliktem, dokonać dogłębnego rozeznania, ocenić sytuację i podjąć wiążącą strony konfliktu decyzję. Należało by to traktować, jako swego rodzaju wyrok arbitrażowy, którego respektowanie byłoby obowiązujące dla skonfliktowanych stron. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie poruszonym problemem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm... wszystko już było. ..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Była Unia Polski z Litwą? A widzicie połączenie Polski i Ukrainy w federacyjne Państwo? Ile by to dało ludności? Taki byłby testament Lecha Kaczyńskiego? Bo wszak ma dojść do władzy PiS?
Bo jak nie widzicie unii warszawsko - kijowskiej to nie wtrącajcie się ( politycy)do wewnętrznych spraw Ukrainy. Głośno myślę o jakimś sensownym rozwiązaniu...Nawet takim...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Europa podzieliła b. Jugosławię na male kawałeczki...Co czeka Ukrainę? Może chodzi o destabilizację Rosji? Jeśli tak, to Zachód uwikłany w krajach arabskich jeszcze bardziej ugrzęźnie...A może ktoś za bezcen wykupi ziemię ukraińską itp i o to chodzi? Co będzie warta infrastruktura w miastach ukraińskich zryta bombami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Im dłużej Patroszenko będzie wojował z Doniecką tym dłużej będzie szachował Zachód. I wyciągał różne formy wsparcia być może tylko duchowego aby utrzymać się u władzy. Im kto na Ukrainie więcej namąci tym szybciej zdobędzie władzę. Co nam do walk wewnętrznych w Kijowie? Ukraina płonie i to mnie boli. Znam wielu wspaniałych ludzi z Ukrainy, przyjaźnie się z wieloma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku, nie mam ochoty z Panem już się spierać, robiłem to bo widziałem w Panu 'jednego ze sprawiedliwych w S.": czyli osobę która umie dyskutować z osobami o innym światopoglądzie.
W Biblii już zauważono po co są wojny Egiptu - ano po to aby nie spłacać kredytu. Ano Ukraina jak wejdzie w wojnę z Rosja przecież nie będzie musiała płacić za zużytką ropę! A Zachód będzie "musiał" ją zaopatrywać. A co będzie jak ani jedni ani drudzy nie zasilą ani Ukrainy ani Polski? Wojna jest jak matematyka, wiara jest też w pewnym sensie także logiczna dla mnie tez jak matematyka. 7 lat chudych i 7 lat tłustych jakie to proste, nieprawdaż? Albo 40 dni postu. A jakie lata czekają Ukrainę teraz? Jak Państwo myślą,aby nie dyskutować tylko z Szanownym Panem Markiem? Trzeba rozmawiać o mapie geopolitycznej bo co się dzieje z 50 milionowym narodem nie powinno by c nam obokętne

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Tadeusz Śledziewski Dzisiaj 08:06

Panie Tadeuszu, ciekawe jak społeczeństwo zamieszkujące obszar Ukrainy odpowiedziałoby na pytanie o mniejsze zło: co by woleli - złodziejstwo czy morderstwa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Wiesław Adamik Dzisiaj 06:06

Panie Wiesławie, bo z polityką jest jak z wiarą... Obie zawierają w sobie imperatyw uszczęśliwiania innych "na się", według "najmojszej" prawdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najgorsza w tym wszystkim jest pokrętność działania. Politycy wyspecjalizowali się w operacjach zakamuflowanych. Pociągają za sznurki, które nie są, bezpośrednio połączone ze sprawą, o którą im chodzi. Gra o Ukrainę zaczęła się otwarcie na Majdanie w Kijowie. Oficjalnie głoszono konieczność reform na Ukrainie. Ukrytym jednak celem było zaanektowanie Ukrainy przez UE. Ukraina jest sąsiadem Rosji. Była z racji zaszłościowych – i nie tylko – powiązana z Nią wieloma nićmi. Wiktor Janukowycz wiedział o uzdrowicielskich zabiegach jakie – uzdrowicielka – UE przeprowadziła na organizmie Polski. Wiedział, ze w wyniku tych zabiegów w Polsce padł polski przemysł. Pewnie mu taka wizja Ukrainy się nie spodobała i nie otworzył drzwi do Ukrainy na oścież dla uzdrowicielki Unii. Rosja, jako sąsiad i były gospodarz miała swoje interesy na Ukrainie. Wejście unijne, okrążające Rosję od południa i utrata interesów – bo jak upadłyby ukraińskie firmy, tak jak w Polsce, to i rosyjscy kooperanci też by na tym stracili – Putinowi, któren jest nie w ciemię bity i dba o interesy swego państwa, nie podobały się. Wiktor Janukowycz, nie chcąc rozniecać wojny domowej opuścił kraj. Ale siły sprzyjające interesom Rosji i tak podjęły działania uniemożliwiające przekształcenia – czytaj likwidację ukraińskiego przemysłu – jak powiedział nasz MSZ R. Sikorski „które nie muszą być popularna” (http://swiat.newsweek.pl/ukraina-protesty-relacja-na-zywo-z-ukrainy-kijow-majdan-newsweek-pl,artykuly,276234,1.html)

Ja nie jestem przeciwko UE. Jednak każde państwo, niech samo wybiera sobie partnerów. Po co tam było się wciskać na siłę. R. Sikorski niepotrzebnie dał się podpuścić. Niepotrzebnie ingerował w sprawy wewnętrzne, suwerennego, niepodległego państwa. Teraz Polska spija skutki poczynań naszych „mężów stanu”. Jak to się skończy? – Oby nie wojną i naszą klęską.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komu tęskno do przywrócenia mapy Europy i Azji ( do wyboru) z roku:-
- 1944
- 1914
- 1814

A może:
- 1514
- 1014
- 14
Pytam poważnie! Tylko tak możemy dyskutować serio, aczkolwiek w teorii, geopolitycznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.