Facebook Google+ Twitter

Retrospektywna podróż w słoneczne dni

"Marzę o cofnięciu czasu. Chciałbym wrócić na pewne rozstaje dróg w swoim życiu, jeszcze raz przeczytać uważnie napisy na drogowskazach i pójść w innym kierunku." (Janusz Leon Wiśniewski)

zazdroszczę
wiosennym ławkom parkowym
uniesień
i pocałunków
i dłoni błądzących
zazdroszczę
bruzd scyzorykiem wierszy wyrytych
moje dni przekwitły
pędy wierszopodobne
łez kroplami na ziemię spadają

Gdybym wybrać mogła trasę wędrówki wymarzonej - w Dniu Kobiet - byłaby to z pewnością retrospektywna włóczęga po naszych najpiękniejszych dniach, najsłodszych chwilach... Pragnęłabym, byś jakąś magiczną mocą zabrał nas do dnia, gdy pierwszy raz z naszych spojrzeń zrodziły się motyle. Gdy zbuntowani tak byliśmy. Ty z uroczym iro na głowie, ja - z agrafką w uchu, w pasiakach na pupie i w rozwalonych glanach. Skonsumowalibyśmy poczciwe, dobre, tanie wino - które sprawiłoby, że świat wokół zawiruje. A wraz z nim - my. I niechaj, na chwilę choć, zatrzyma się czas. Na tym piątku - prawie trzynaście lat temu; na tym szalonym piątku, od którego wszystko poczęło się...

Później porwij mnie na jakiś festiwal - wszak tyle mamy ich w kolekcji wspomnień swoich. Chłońmy atmosferę, cieszmy się bliskością pokrewnych nam dusz, zanurzmy się w fali alternatywnych dźwięków. Sponiewierajmy ciała swe tumanami kurzu, nie bacząc na to, co wypada w tym Dorosłym Świecie, a co nam już nie przystoi.

Jedźmy do Kazimierza, gdzie w studni zatopiłam swe pragnienie, by powrócić tam jeszcze - i niespełnione nigdy marzenie, by to właśnie tamte kamieniczki i kostką wybrukowane ulice ujrzały na mnie suknię białą i welon... Zanuć mi cichutko:
*"Zabiorę Cię właśnie tam, gdzie jutra słodki smak...
Zabiorę Cię właśnie tam, gdzie słońce dla nas wschodzi.
Zabiorę Cię właśnie tam, gdzie wolniej płynie czas...
Zabiorę Cię właśnie tam, gdzie szczęściu nic nie grozi..."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.