Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

52601 miejsce

Reverse auction – aukcja na opak

Czy to jeszcze aukcja czy kolejny konkurs smsowy? Internetowa gra strategiczna, czy hybryda zawierająca wszystkie te elementy?

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać aukcji internetowych. Serwisy takie jak allegro.pl, e-bay.pl i wiele innych mniej znanych gromadzą codziennie tysiące artykułów, a miesięcznie zawierane są miliony transakcji. Ale jeśli napiszę o aukcji na odwrót, to już zapewne nie każdy będzie wiedział, czym to się je.

Aukcje na odwrót, tak zwane reverse auction, rozwinęły się za sprawą Internetu w późnych latach 90. ubiegłego stulecia i to właśnie dzięki Internetowi zyskały grono sympatyków. Możliwość zobaczenia nagród i jedyna szansa kupna tak atrakcyjnych nagród jak np. samochodu za jednego dolara, funta czy euro spowodowały ich rosnącą popularność. W serwisie www.bidclever.com można wylicytować porshe, w www.auction-air.com mini coopera-S

Na polskim rynku pojawił się również serwis aukcji na odwrót. Pod adresem www.jabadu.pl można licytować samochód hyundai getz, nowoczesny telefon komórkowy czy iPoda. Przedmioty można kupić już za 1 grosz.

No, ale tak naprawdę, o co w tym wszystkim chodzi i jak to działa. Mechanizmów jest wiele, ale główną zasadą jest zarezerwowanie najniższej niepowtarzalnej ceny. Brzmi skomplikowanie? Zapewne tak, ale w rzeczywistości jest łatwe. A umieszczane w serwisach FAQ wyjaśniają większość wątpliwości. Potem wystarczy tylko odrobina szczęścia i dobra strategia. Powodzenia!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oczywiście "dwuosobową" a nie "dwudobową" :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aukcje firmowane przez Jabadu! pojawiły się też m.in. w PodróżeTV. Tam z kolei można wygrać dwuodobową wycieczkę.

Dosyć ostro to reklamują.
Jeżeli za parę złotych jest szansa wygrać nagrodę wartą tysiące złotych... Gra chyba warta świeczki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.