29738 miejsce

Rewanżowe mecze w 1/8 finału LM

Arsenal Londyn rozgrywał mecz z AC Milanem, a Benfica Lizbona grała z Zenit Sankt Petersburg. Poznaliśmy pierwsze dwa zespoły, które zakwalifikowały się do 1/4 finału LM.

Liga Mistrzów / Fot. logoW rewanżowym meczu Arsenal Londyn na własnym stadionie Emirates Stadium podejmował AC Milan.

AC Milan w pierwszym spotkaniu u siebie rozgromił Arsenal aż 4:0. Arsenal rozpoczął ten mecz z nadzieją, że pokonają Mediolańczyków i zakwalifikują się do następnej rundy. Rozpoczęli pewnie i już w 7. min udało się zdobyć gola. Rzut rożny dla drużyny Arsenalu. Po dośrodkowaniu Oxlade-Chamberlain piłkę podał Koscielnemu, a ten nie zawahał się i umieścił futbolówkę w siatce. Ten gol był dla Laurenta Koscielnego pierwszym golem w tej edycji.

Włosi przez kolejne 15. minut próbowali odrobić tę stratę. Jednak w 26. min. sędzia odgwizdał spalonego z udziałem Ibrahimovicia. W minutę później drugiego gola dla swojej drużyny z Londynu zdobył Tomasz Rosicky. Był to plaski strzał, który odbił się po rękach Abbiatiego.

Przez kolejne minuty swoje szanse zmarnowali Robin van Persie, Alex Oxlade-Chamberlain. W pierwszej połowie AC Milan nie potrafił sobie stworzyć dogodnej okazji do zdobycia gola. W 43. min. rzut karny dla Arsenalu po faulu Mesbaha na Oxlade-Chemberlainu, strzelał Robin Van Persie, który po pewnym strzale umieścił piłkę w siatce. Abiatti zupełnie nie wyczuł strzału Holendra.

Po przerwie AC Milan obudził się i próbował przejąć intencje gry. Jednak to Londyńczycy przez większość czasu byli przy piłce. Pod koniec gry wkradło się trochę nerwowości na boisku. W ostatnich minutach żółte karki otrzymali, zawodnicy Milanu - Antonio Nocerino (86.), Zlatan Ibrahimovic (87.). Pomimo przewagi Arsenalu w dzisiejszym spotkaniu, to AC Milan zagra w 1/4 finału Ligi Mistrzów. Arsenal Londyn żegna się z tegoroczną Ligą Mistrzów, ale mimo to w dzisiejszym spotkaniu Londyńczycy z polskim bramkarzem Wojciechem Szczęsnym zafundowali kibicom niezłe widowisko!

Arsenal Londyn - AC Milan - 3:0 (3:0)
bramki: L. Koscielny (7.), T. Rosický (26.), R. van Persie - karny (43.)
żółte kartki Arsenal: B. Sagna (13.), K. Gibbs (15'), A. Song (57.)
żółte karki AC Milan: M. van Bommel (5.), A. Nocerino (86.), Z. Ibrahimovic (87.).