Facebook Google+ Twitter

Re(we)lacja z koncertu! Ian Anderson w Zabrzu

Sztuka broni się sama, wrażliwość to nie moda, niestara dojrzałość.

Graaają! Ian Anderson z zespołem. DMiT Zabrze 24.08.2012 r. / Fot. Arkadiusz GębkaStaraniem Piotra Kosińskiego i firmy Rock Serwis 24 sierpnia 2012 r. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu wydarzył się jedyny polski koncert Iana Andersona (Jethro Tull) w ramach jubileuszowego tournee "Thick As A Brick".

W imieniu własnym i Redakcji dziękuję Piotrowi Kosińskiemu za akredytację i jak najuprzejmiej donoszę, że było czarownie. Piękne nuty, wrażliwi muzycy, nieprzypadkowe audytorium - i już...:)

Poruszone ale poruszające, bardziej "obraz" niż zdjęcie. Ian Anderson w Zabrzu 24.08.2012 r. / Fot. Arkadiusz GębkaTo nie był koncert rockowy. Nie mówiono ze sceny "Dobry wieczór", nie pytano "Jak się bawicie?", nie żegnano się słowami. To był ze wszech miar spektakl.

Czterdziestoletnie libretto "dojrzało" do dopowiedzenia, powstała koncepcja kontynuacji, Ian Anderson zrealizował w tym roku album "TAAB2 - Whatever Happened To Gerald Bostock?". Opcje dziejów "małego Miltona" prezentuje zespół muzyków oraz animator, aktor, tancerz, andersonowskie "alter ego" - charyzmatyczny Ryan O’Donnell .

"Ludzie od lat prosili Cię, byś wrócił do historii "Thick As A Brick". Dlaczego czekałeś tak długo?

Ian Anderson i Ryan O`Donnell. Dwójnia. Genialny sceniczny "wist". / Fot. Arkadiusz GębkaBo nie miałem dobrego pomysłu, który by mi na to pozwolił. Nie chodziło mi o bezsensowne, nostalgiczne wycieczki w przeszłość. Nie miałem powodu, by to zrobić. Nagle jednak okazało się, że wiem jak to zrobić i po co. Że potrafię zrobić album godny roku 2012 i jednocześnie połączony z oryginalnym "Thick As A Brick". Gdy już zacząłem, poszło szybko. Napisałem wszystko w dwa, trzy tygodnie. To było bardzo ekscytujące. Wcześniej jednak 40 lat zajęło mi, by znaleźć sposób, jak to zrobić".

Marcin Babko, GW, "Co jest grane?" 17.08.2012 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuję Redakcji za publikację fotografii z koncertu.
Dopiero całość relacji ma szansę...:)
Pozdrawiam.
Arek

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jadwiga Palińska

:)
Jedyny polski występ jest dla każdego "u mnie"...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle, jak coś ciekawego to nie u mnie :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.