Facebook Google+ Twitter

Rewelacyjne wieści z obozu Open'era!

Zdrowa dawka składa się z Animal Collective, Tame Imapali, Disclosure i Marii Peszek. Czyli sezon 2012 w pigułce!

Sonda

Wybierasz się na tegorocznego Open'era?

 / Fot. Piotr Skrzypek/W24Już od pierwszej chwili można się było zachwycać zaproszonymi artystami: bardzo wcześnie zapowiedziano Blur, który zagra jeden z zapowiedzianych na lato koncertów właśnie u nas, później pojawili się długo i niecierpliwie oczekiwani giganci: Queens of the Stone Age, wreszcie i fani muzyki bardzo popularnej znaleźli coś dla siebie w postaci Kings of Leon, a indie uczczone zostało zaproszeniem Arctic Monkeys, wciąż ważnego zespołu w tej dziedzinie.

A teraz w zestawie pojawiają się nieco bardziej niszowe, za to bardzo gorące zespoły:

Animal Collective, czyli amerykańska/nowojorska nowa psychodela, skąpana w tęczach świateł. Ich występy na żywo to z grubsza jedna wielka dźwiękowo-wizualna feeria, kompletnie nieokrzesane, plemienne, zwariowane zjawisko. Swoim przełomowym brzmieniem wkupili się w łaski milionów fanów na świecie. Po dłuższej przerwie jako Animal Collective i różnych pobocznych projektach wrócili w 2012 roku z nowym albumem "Centipede HZ" i od nowa grają wspólne koncerty. Sensacyjnie dobra wiadomość.


Tame Impala - to grupa, co do której przyjazdu powoli traciłam wiarę - kilka miesięcy temu grali sporą trasę koncertową po Europie i oczywiście zabrakło na niej polskich miast. Trudności w sprowadzeniu ich z antypodów są oczywiście zrozumiałe, jednak po wydaniu ich pierwszej, znakomitej płyty "Innerspeaker" wydawało się rzeczą naturalną, że zaraz pojawią się na czołówkach europejskich festiwali. Aż tak proste to nie było, minęły dobre dwa lata i jest już następna płyta - "Lonerism", wydana pod koniec ubiegłego roku. Może już nie pachnąca aż tak czymś długo oczekiwanym i objawionym, ale wciąż jest to rzetelna, dobrze nagrana, przyjemna psychodela gitarowa. Czas na zaproszenia był najwyższy, i tym razem wszystko poszło zgodnie z planem - czekam niecierpliwie tego występu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.