Facebook Google+ Twitter

Rewelacyjny występ snowboardzistów z AST na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-14 14:11

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2012 dla zawodników AST Poland była bardzo owocna. W sumie uzyskali 7 złotych medali i 1 srebrny. Świetnie spisali się zarówno „starzy” zawodnicy AST Poland jak i „nowy nabytek” - Oskar Kwiatkowski. W gigancie równoległym nasi zawodnicy zdeklasowali rywali zdobywając w tej konkurencji 3 złote medale w kategoriach junior oraz junior młodszy.

 / Fot. ASTZawody slalomu giganta równoległego rozegrano na stoku Małe Skrzyczne w Szczyrku. Dezorganizacja nie pozwoliła na planowe rozpoczęcie zawodów, gdyż żaden z obecnych pracowników stoku nie potrafił wskazać, gdzie można podłączyć sprzęt do pomiaru czasu. Warunki pogodowe nie należały do najłatwiejszych, śnieg był bardzo miękki, przez co na trasie szybko pojawiły się nierówności. Jednak to i tak nie przeszkodziło naszym zawodnikom, którzy dzielnie wygrywali kolejne przejazdy, co potwierdzają poniższe wyniki:

Juniorki:
1. Natalia Ficek (Alpine Snowboard Team)
2. Angelika Ciesielska
3. Aleksandra Wiesiołek
Juniorzy:
1. Maciej Hańczewski (Alpine Snowboard Team)
2. Andrzej Leśniakiewicz
3. Piotr Długosz
Juniorzy młodsi:
1. Oskar Kwiatkowski (Alpine Snowboard Team)
2. Michał Nowaczyk
3. Piotr Tański

W snowboardcrossie, który odbył się na stoku Juliany, zawodnicy AST Poland również dzielnie walczyli zajmując wysokie pozycje. Maciej i Oskar wyprzedzili wszystkich swoich konkurentów, gromadząc na swoim koncie kolejne złote medale.

 / Fot. ASTNatomiast Natalia przez drobne zderzenie z rywalką nie znalazła się w ścisłym finale. Jednak tak zwany mały finał wygrała, co dało jej 5 lokatę. Trasa była dość szybka, jednak jak na polskie warunki bezpieczna. Kilka band, skoczni, rollery, wu-tang to elementy z którymi musieli zmierzyć się zawodnicy. 2 przejazdy eliminacyjne, a później już tylko ściganie w „finałowych czwórkach”. Od początku do końca było mnóstwo adrenaliny, gdyż cross przynosi zawsze wiele niespodzianek. Na szczęście tegoroczne przeszkody nie były „nie do pokonania”, gdyż zawody zakończyły się szczęśliwie z medycznego punktu widzenia, bez żadnych poważnych kontuzji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.