Facebook Google+ Twitter

Rewia Talentów - czyli mikrofon dla seniora

Współautorzy: Adam Sęczkowski

Wiadomo nie od dzisiaj, że przedstawiciele tak zwanego złotego wieku, czyli emeryci i renciści, są najbardziej aktywną grupą społeczną. Jednak liczne obowiązki wynikające z tytułu opieki nad wnukami to jeszcze nie wszystko.

Sala BOK Lutnia w Łodzi pękała w szwach / Fot. Adam SęczkowskiBałucki Ośrodek Kultury "Lutnia" w Łodzi słynie z tego, że potrafi swoją kulturalną ofertą zainteresować przedstawicieli różnych grup wiekowych - także osoby reprezentujące wiek średni, czyli złoty. W BOK-u organizowane są już od kilku lat doroczne przeglądy twórczości artystycznej seniorów, cieszące się wielkim powodzeniem tej grupy wiekowej. W przeglądach biorą udział zarówno piosenkarze soliści, jak też zespoły wokalne i kabarety.

W ubiegły piątek (27 listopada b.r.) razem z Adamem Sęczkowskim uczestniczyliśmy w tej imprezie jako jurorzy. Do udziału w przeglądzie zgłosiło się wielu uczestników indywidualnych oraz dwa kabarety. Ze względu na wyrównany poziom artystyczny uczestników, jurorzy przeglądu mieli nie lada orzech do zgryzienia w ocenie i wybraniu tych najlepszych.

Nagrodę główną w kategorii Kabarety otrzymał zasłużenie Kabaret "Anna" z widzewskiego DomuPani Marianna Krakowiak w scenicznym męskim przebraniu. / Fot. Adam Sęczkowski Kultury "Widok", składający się z czterech wykonawców płci obojga. Nagrodą główną zostały także wyróżnione panie Marianna Krakowiak i Zofia Pawłowska za znakomite i pełne humoru monologi "Z życia emeryta". Na specjalną uwagę jury zasłużył także żeński zespół wokalny "Brzezinianki" z Brzezin, który wykonał wiązankę piosenek ludowych oraz pieśni żydowskich. Zespół został uhonorowany nagrodą wyróżnienia.

Zespół "Brzezinianki" został uhonorowany wyróżnieniem. / Fot. Adam SęczkowskiNależy dodać, że sala widowiskowa "Lutni" była wypełniona po brzegi i nie dla wszystkich widzów wystarczyło miejsc siedzących. Nawet jury przeglądu musiało pracować w ekstremalnych warunkach, bo bez wody mineralnej, słonych paluszków i kawy, ale do tego całkiem honorowo.
"Wesołe jest życie staruszka" - jak śpiewali przed laty Starsi Panowie Dwaj, choć trzeba przyznać, że uczestnicy "Rewii Talentów - Mikrofon dla Seniora" staruszkami jednak nie są i chyba długo nimi nie będą.

Tekst - Ewa Łazowska
Zdjęcia - Adam Sęczkowski
Panie Marianna Krakowiak i Zofia Pawłowska (przy mikrofonie) - zdobywczynie Złotego Talentu / Fot. Adam SęczkowskiKabaret "Anna" z Łodzi - zdobywca Złotego Talentu / Fot. Adam Sęczkowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Dobre wiadomości dla seniorów, że coś się dzieje. Może warto by zrobić ogólnopolski festiwal karaoke dla emerytów?:)

http://www.bycseniorem.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Eeee tam - Taduszku. Takie trochę? Wiadomo - o co chodzi. A seniorzy także machają do Ciebie i dziękują za pozdrowienia. Może gotówki mają mało, ale za to dużo poczucia humoru, czego często brakuje osobom z nadmiarem kasy. Pozdrowionka dla Ciebie i Lulusia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zrobiłem błąd w wyrazie POZDRAWIAM seniorów, , połkałem literkę P.
Jeżeli ktoś mógłby to poprawić to proszę i z góry dziękuję. :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Przedstawiciele tak zwanego złotego wieku" umieją się świetnie bawić ! wiem coś o tym...
Tylko jest niestety zbyt mało okazji i w wielu przypadkach, dużym problemem jest za mało gotówki. :-(((((
Serdecznie ozdrawiam SENIORÓW !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bogusławie! Przepraszam za gafę, jaką strzeliłam nie zawiadamiając Ciebie o imprezie. Ubaw był po pachy, choć powietrza w tej małej salce wystawowej mocno brakowało. Również pozdrawiam gorąco i serdecznie z Teofilowa. To także Bałuty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, gratuluję i jednocześnie żałuję że nie byłaś uprzejma powiadomić mnie (przedstwiciela...nolens volens... tzw. złotego wieku) o tej imprezie.
Pozdrawiam serdecznie z Bałut.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grunt to zdrowie i dobry humor:) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy Marku. Pozdrowienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku! Grunt to nie tracić poczucia humoru. Wiedział o tym Dyl Sowizdrzał (ksywa: Węglarz). Biadolenie nic nie da, a jeszcze może pogorszyć sytuację. Twoją opinię odnośnie pomysłu przekażę kierownictwu "Lutni". Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.