Facebook Google+ Twitter

Rewitalizacja otoczenia największego bloku na Bródnie

Budżet Partycypacyjny pozwala mieszkańcom Warszawy zdecydować, które inwestycje są dla nich najważniejsze. Wśród projektów zgłoszonych na Targówku, w obszarze Bródna znalazł się projekt mieszkańców największego budynku w dzielnicy

Projekt Rewitalizacji otoczenia Rembielińskiej 15,17,19 i Bazyliańskiej 18 przewiduje kompleksową zmianę zaniedbanego otoczenia budynku i szkoły podstawowej nr 298. Wokół budynku staną 24 nowoczesne latarnie i 10 nowych ławek. W miejscach wydeptanych przez mieszkańców ścieżek powstaną chodniki. Na asfaltowym placu zostanie urządzony trawnik, z istniejących trawników znikną zdewastowane pozostałości ogrodzeń, a nawierzchnia chodników zostanie naprawiona. Jednak najciekawszym elementem projektu jest urządzenie w miejscu po usuniętej, starej piaskownicy mini miasteczka rowerowego dla najmłodszych z bezpieczną, elastyczną nawierzchnią.

Plan projektu / Fot. RobertGWszystko to po to, by mieszkańcy, i ci najmłodsi, ze swoimi mamami, i ci starsi mogli spokojnie wypocząć na powietrzu, oraz by droga dzieci do szkoły była przyjemna i bezpieczna.

Głosować na projekt nr 23 można poprzez stronę www.twojbudzet.um.warszawa.pl. Można wybrać dowolną liczbę projektów, ale należy zmieścić się w kwocie wyznaczonej dla obszaru, w przypadku Bródna i Bródna-Podgrodzia to 715 000,00 zł. Koszt wykonania projektu to 374 000,00zł. Głosować mogą również dzieci, za zgodą rodziców.

Projekt posiada aktywną stronę Facebook, gdzie mieszkańcy ciągle zgłaszają nowe propozycje zmian. www.facebook.com/Rembielinska2016

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.