Facebook Google+ Twitter

Rewizja w ratuszu: burmistrz Guben podejrzany o przekupstwo

Klaus-Dieter Huebner, który chciał przywrócenia granicznej kontroli na granicy z Polską, aby powstrzymać falę przestępstw w Guben, podejrzewany jest o przekupstwo. Burmistrz twierdzi jednak, że zarzuty wobec niego są skandaliczne i bezpodstawne.

O niemieckim, burmistrzu Guben zrobiło się głośno w lipcu br., kiedy poprzez lokalne media dowodził, że rosnąca fala przestępczości, zwłaszcza złodziejstwa, w jego mieście jest wynikiem niekontrolowanego napływu Polaków: - To, co proponuję nie jest politycznie poprawne, ale wprowadzenie choćby wyrywkowych kontroli samochodów na granicy uspokoiłoby naszych mieszkańców – mówił Klaus-Dieter Huebner (FDP).

Huebner wyciągał fakty z rękawa i podawał swoją statystykę.

Kiedy Polska w 2007 r. weszła do strefy Schengen i zniesiono automatycznie graniczne kontrole – na lubuskim pograniczu odnotowano 250 procentowy wzrost kradzieży samochodów. Również zwykła liczba kradzieży poszła o jedną trzecią przerażająco w górę. Złodzieje, a w podtekście: zorganizowane grupy Polaków, kradną dosłownie wszystko, co dotąd stało niepilnowane. Znikają więc wszelkie maszyny rolnicze, sprzęt budowlany, narzędzia ogrodnicze, rowery, a nawet pokrywy do kanałów.

- To zaczyna być bolesne – mówił. - Docierają do mnie głosy, że mieszkańcy boją się wieczorami wyjść z domów.

Kontrowersyjny pomysł Huebnera szybko oprotestowało MSW landu Brandenburgii. Teraz z kolei sam Huebner ma kłopoty z wymiarem sprawiedliwości i popadł w tarapaty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeszcze się okaże, że łapówki brał od naszych rodaków...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.