Facebook Google+ Twitter

Re:wizje 2010. Inwazja Sztuki Niezależnej od 2 grudnia. Zobacz zdjęcia ze spektakli!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-26 18:16

Re:wizje to największy w Polsce przegląd najciekawszych projektów artystycznych z kręgu kultury niezależnej. To kilkuset artystów i kilkadziesiąt wydarzeń – muzyka, teatr, taniec, film, sztuki wizualne – odbywających się w różnych miejscach Warszawy. Zobaczcie, jakie spektakle zaprezentują się od 2 do 4 grudnia.

„PASOŻYTY”.


Pasożyty / Fot. Kuba Laskowski, mat. prasoweSpektakl w reżyserii Tomasza Gawrona to adaptacja dramatu psychologicznego młodego niemieckiego dramaturga Mariusa von Mayenburga. W inscenizacji wykorzystano także fragmenty powieści Michela Houellebecq’a, opisujące ludzką cielesność i lęk przed starzeniem się.

„Pasożyty” to opowieść o młodych ludziach, którzy stali się ofiarami własnego wyobrażenia na temat dorosłości. Dwie pary dręczone poczuciem winy i straty, kalectwem i bezradnością, pragną wydostać się ze świata beznadziei. Nie potrafiąc sprostać wymaganiom realnego życia nieustannie ranią się nawzajem. Prowadzą ze sobą okrutne gry, które, tak naprawdę, są wołaniem o bliskość. / Fot. Kuba Laskowski, mat. prasowe

Spektakl ukazuje skomplikowane relacje skazanych na siebie pięciu osób, które muszą żyć razem w jednej przestrzeni. Każda z nich powoli przekracza granice, budując swój amoralny świat.

 / Fot. Kuba Laskowski, mat. prasoweReżyseria Tomasz Gawron
Występują: Matylda Damięcka, Grażyna Rogowska, Przemysław Stippa (Teatr Narodowy), Mirosław Zbrojewicz, Michał Ziembicki
Spektakl jest koprodukcją z Teatrem Druga Strefa.

03 grudnia, godz. 22:30


„NOC NADCHODZI OD WEWNĄTRZ”


Teatr Kolegtyw

"Noc nadchodzi od wewnątrz" / Fot. K.A.MickiewiczSpektakl zainspirowany utworem „Kuszenie świętego Antoniego” Gustave’a Flauberta. Łączy tradycyjny teatr z tańcem i sztuką multimediów. To opowieść o drzemiących w człowieku żądzach i o zmaganiach z własnymi słabościami. Losy bohaterów sztuki ukazują uparte dążenie do szczęścia - naiwną pogoń za niedoścignionym, próbę złapania tego, co nieuchwytne - choćby za cenę okrucieństwa lub utraty własnej godności.

Reżyseria Robert Drobniuch
Występują Dorota Baranowska, Izabela Wilczewska, Kamil Dobrowolski

2 grudnia, 20.30

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.