Facebook Google+ Twitter

Re:wizje - inwazja sztuki niezależnej w stolicy

Re:wizje to festiwal sztuki niezależnej. Podczas imprezy prezentowane będą prace warszawskich artystów, które powstały w ciągu bieżącego roku. Impreza ma promować stolicę i zwrócić uwagę na często niezauważaną twórczość jej mieszkańców.

 / Fot. Re:wizje- Chcemy filtrować sztukę, pokazać ją tym, którzy nie zauważyli jej w ciągu roku - mówi dyrektor Re:wizji Agnieszka Wlazeł. - Warszawa jest miastem wciąż nieodkrytym i my staramy się ją odkrywać. Jesteśmy ciekawi, co w sztuce w Warszawie się dzieje - dodaje.

Tegoroczny festiwal będzie obecny w wielu częściach miasta, dzięki czemu mieszkańcy stolicy będą mogli zetknąć się ze sztuką w okolicach, w których by się tego nie spodziewali. - Staramy się wychodzić do widza, żeby zaskakiwać go - deklaruje Wlazeł.

S&D W prześwicie / Fot. Re:wizjePodczas Re:wizji wystąpią zarówno znani, jak i początkujący twórcy. Jak stwierdza Paulina Święcańska, zajmująca się częścią taneczną festiwalu, celem Re:wizji jest stworzenie młodym artystom miejsca, w którym mogliby zaprezentować swoje talenty w różnych dziedzinach sztuki.

Impreza da możliwość pokazania się nie tylko publiczności warszawskiej, ale również światowej, gdyż gośćmi festiwalu będą Steve Gove - założyciel i dyrektor istniejącego od 2001 roku Prague Fringe Festiwal, Massimo Ongaro - dyrektor sekcji muzyki, tańca i teatru istniejącego od 1895 roku prestiżowego Biennale w Wenecji oraz Chris Torch - animator międzynarodowego dialogu kulturalnego.

W tym roku Re:wizje trwają od 10 do 12 grudnia. Podczas tych trzech dni odbędzie się 27 koncertów, 11 spektakli, 34 działania plastyczne i 19 pokazów tańca współczesnego.

Wstęp na wszystkie wydarzenie jest bezpłatny, jednak w związku z ograniczoną liczbą miejsc na niektóre pokazy organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwacje miejsc na stronie www.rewizjewarszawa.pl, na której dostępny jest również program festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

no i fajny text. Jest taki jeden fragment który baaaardzo mi sie podoba: "Wstęp na wszystkie wydarzenie jest bezpłatny" Zdrówko!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rewizje to niesamowity festiwal, a czas, gdy trwa, to jeden z nielicznych dni w roku, kiedy szary i nudny Pałac Kultury (gdzie odbywa się większość imprez) naprawdę ożywa, całą noc pulsuje energią sztuki niezależnej! Mnóstwo świetnych koncertów, spektakli, pokazów tańca nowoczesnego... PO prostu nie można tego przegapić!! Pozdro dla Autorki za przypomnienie. :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.