Facebook Google+ Twitter

Re:wizje - święto niezależnych twórców już wkrótce!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-19 19:17

Re:wizje to przede wszystkim impreza integrująca warszawskie zespoły offowe, stowarzyszenia kulturalne i fundacje, niezależnych twórców, grupy teatralne, taneczne i muzyczne. W tym roku festiwal zagości w Warszawie od 11 do 14 grudnia.

 / Fot. plakatPodczas Festiwalu zaprezentowane zostaną artystyczne projekty, które miały premierę w 2009 roku lub powstały specjalnie na Re:wizje. Możemy się spodziewać różnorodności artystycznej, dynamizmu i twórczego łączenia gatunków. Zobaczymy uznanych twórców jak i młodych zdolnych.

W tym roku, wśród ponad 100 artystów, znajdą się m.in. Maciej Cieślak z kultowej grupy Ścianka, ze swoim projektem Cieślak i Księżniczki; znakomity tancerz Leszek Bzdyl połączy siły z duetem SzaZa; wydarzeniami będą: koncert Wojciecha Waglewskiego z jazzową formacją Pulsarus oraz specjalnie przygotowane na Re:wizje Bareja Underground, projekt muzyczny poświęcony reżyserowi Stanisławowi Barei oraz koncerty WUJka, czyli Warszawskiego Undergroundu Jazzowego.

Przez 3 dni Warszawa przeżyje prawdziwą inwazję sztuki niezależnej - miejsca festiwalowe połączy muzyczna taksówka dzięki której uczestnicy będą mogli przemieścić się z jednego miejsca imprezy na drugie; przed Pałacem Kultury będzie biec czerwony koń, a miasto
opanuje wielka Warsaw Superhero - następczyni Batmana i Spidermana - która pojawi się tam gdzie niezbędna będzie jej interwencja.

Wydarzenia Festiwalu będą odbywać się w całym mieście - zarówno w klubach muzycznych: m.in. Saturator, Hydrozagadka, Powiększenie, centrach artystycznych - Fabryka Trzciny i 1500 metrów do wynajęcia; niezależnych teatrach - Laboratorium Dramatu, Teatr Academia, Stara Prochoffnia, Teatr Wytwórnia, a także w praskich galeriach i na Dworcu Centralnym. Kulminacją Re:wizji, w sobotę 12 grudnia, będzie Noc Sztuki w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie na 3 tysiącach metrów odbędzie się 20 wydarzeń artystycznych z różnych dziedzin sztuki.

Wstęp na imprezy festiwalowe jest bezpłatny. Na niektóre wydarzenia, z racji ograniczonej ilości miejsc, obowiązują wejściówki, które można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej. Co roku Festiwal odwiedza kilkanaście tysięcy warszawiaków.

W tym roku Wiadomości24.pl są jednym z patronów medialnych imprezy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.