Facebook Google+ Twitter

Rewolucja budownictwa – domy inteligentne

Wjeżdżając na swoją posesję, powoli zaczynają włączać się zewnętrzne oświetlenia domu. Wchodzisz do mieszkania, odczuwasz przyjemną temperaturę, rolety są już zasłonięte, a światło samo dostosowało się do warunków, jakie panują na zewnątrz.

dom inteligentny / Fot. Brzmi zbyt pięknie by było prawdziwe? Pod koniec XXI wieku takie warunki będą standardem.

Rzeczywistość

W Polsce istnieje kilka przedsiębiorstw, które specjalizują się w projektowaniu i budowaniu domów inteligentnych. Ich doświadczenie i jakość usług nie jest doceniana tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Zainteresowanie tego typu budownictwem jest coraz większe. Wynika to z praktycznych rozwiązań, a także z faktem, iż technologia domów inteligentnych jest często łączona w budownictwie pasywnym.

Pełny obraz nowoczesnej technologii

Systemy wykorzystywane w domach inteligentnych są zazwyczaj bardzo proste. Większość jest sterowana za pośrednictwem telefonu lub tabletu. Dzięki zastosowaniu tej technologii możliwe jest:

• regulowanie pracy wentylatorów i rekuperatorów w danym pomieszczeniu;
• automatyczne sterowanie rolet zewnętrznych za pośrednictwem zainstalowanych stacji pogodowych z danego miejsca zamieszkania. Wychodząc z domu w tym samym czasie dom po prostu pobiera ciepło ze słońca niezbędne do ogrzewania domu;
• ustawianie scenariuszy otwierania i zamykania rolet oraz zapalania i gaszenia światła, które idealnie symulują obecność mieszkańców w domu. Tego typu działanie ma zapobiegać włamaniom;
• działanie systemów oświetlania zewnętrznego połączonego z alarmem. W sytuacji naruszenia posiadłości, zainstalowane dodatkowe migania światłami z pewnością zaalarmują sąsiadów;
• zainstalowanie czujników, które włączają lekko przyciemnione światło w reakcji na pojawienie się ruchu. Jest to bardzo praktyczne wstając wieczorem po szklankę wody – nie budzimy niepotrzebnym światłem współlokatorów.

Takie domy są bardzo praktyczne. Sprawiają dużo łatwiejsze życie. W połączeniu z domem pasywnym, który czerpie energię z naturalnych źródeł, taki dom inteligentny jest spełnieniem marzeń każdego.

Artykuł powstał przy współpracy z: http://domy.procyon.com.pl/dom-inteligentny

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.