Facebook Google+ Twitter

„Rewolucja Kreatywna”

Szansa na wyjście z mroku dla kreatywnych i zdolnych… Konkurs na autorski system RPG.

Wydawnictwo Alea ogłosiło konkurs dla polskich autorów systemów RPG. Pomysł, świat, oryginalni bohaterowie i nieszablonowe rozwiązania, to elementy, na które jurorzy „Rewolucji kreatywnej” zwracają szczególną uwagę. Dzięki pomysłowości wydawców – ty także możesz zostać autorem książki, czerpać z tego profity, zaistnieć na rynku gier fabularnych. Nagrodą główną, oprócz publikacji na szeroką skalę, jest gratyfikacja finansowa w wysokości 5 tys. złotych oraz 10 proc. od każdego sprzedanego egzemplarza. Ponadto firma Q-workshop wyprodukuje specjalny zestaw kostek dedykowany zwycięskiemu systemowi. To chyba drugi po Quentinie tak szeroko rozpropagowany konkurs dotyczący coraz popularniejszych w Polsce „RPgów”.

Role Play Games – czyli po prostu zabawa w odgrywanie ról. Popularne w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej (choćby w Niemczech) gry fabularne wciąż nie mogą na dobre odnaleźć swojego miejsca na półkach naszych księgarń. Być może problemem niewielkiego zainteresowania jest negatywna opinia Kościoła, oskarżającego autorów wypełnionych fantastyką tomów o szerzenie treści okultystycznych i antychrześcijańskiej magii? Może wydawcy nie wierzą w marketingowy potencjał papierowych RPG, skazując je tym samym na niszową sprzedaż i brak reklamy? Bez względu na powody smutnego stanu rzeczy, inicjatywa wydawnictwa Alea jest godna zainteresowania. Biorąc pod uwagę poziom zaangażowania środków i zaufania w potencjał internautów, pochwały pod adresem redaktorów same cisną się na usta. Spod ziemi wyrasta kolejna szansa na medialną obecność i realizacje hobby w twórczym, dochodowym zakresie.

Mam szczerą nadzieję, że precedensowa inicjatywa wydawnictwa odniesie sukces, jeśli nie w postaci wielotysięcznego nakładu, to przynajmniej zachęcenia paru nieświadomych Polaków do twórczej zabawy z literaturą.

Termin nadsyłania materiałów do pierwszego etapu minie 27 października – http://megakonkurs.com. Pośpiesz się, nie strać okazji!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.10.2006 18:27

Karol - rozumiem, ze mniej prywatnego komentarza wystawic nie mogłeś? :P

A co do artykułu - cieszy mnie niezmiernie powstanie takiej imprezy - w końcu kożyść - przy odrobinie szczęścia - będzią mieli z tego wszyscy - wydawca (kasa ;)) autro (częśc kasy) RPGowcy (nowy system :D). Jednyne co mnie martwi to czy system który gygra przyjmie sie na rynku, co w durzej mierze sprowadza sie do kampani marketingowej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł dzisiaj byłem na mojej I-szej sesji u melona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.