Facebook Google+ Twitter

Rewolucja na Allegro. Zakaz handlu złotem i srebrem

Na Allegro od 1 sierpnia zmianie ulega regulamin serwisu. Obowiązywać będzie zakaz handlu złotem w postaci sztabek, monetami i złomem oraz srebrem lokacyjnym.

Sztabka złota / Fot. Wikipedia Commons Wirtualne Media podały, że od 1 sierpnia na Allegro zostanie zlikwidowana kategoria Kolekcje > Numizmatyka > Srebro lokacyjne. W kategorii Kolekcje > Numizmatyka > Monety złote wyłączone zostaną podkategorie Monety polskie, Monety zagraniczne oraz Sztabki i pozostałe. Zmiany wiążą się z zakazem wystawiania złota w postaci sztabek, monet i złomu oraz srebra lokacyjnego.

Jedynie transakcje wystawione przed 1 sierpnia będą normalnie zakończone, ale nie będzie już można wystawiać nowych przedmiotów w tych kategoriach. Przeniesione zostaną do podkategorii Kolekcje > Numizmatyka > Pozostałe. Zakończą się one w wyznaczonym przez sprzedających terminie.

Decyzję serwisu uzasadniła Joanna Wagner z biura prasowego Allegro troską o bezpieczeństwo użytkowników. Wyjaśniła: "Tego typu transakcje, ze względu na ich specyfikę, obarczone były zbyt dużym ryzykiem, takim jak wydłużony czas realizacji, duże wahania kursu i związane z nimi ryzyko spekulacyjne. W efekcie nasi użytkownicy narażeni byli na problemy transakcyjne".

Rzeczniczka przypomniała też, że na Allegro nie można sprzedawać produktów będących formą inwestowania lub lokowania pieniędzy, tymczasem analiza handlu złotymi monetami na Allegro wykazała, że "sprzedaż w serwisie złota oraz srebra lokacyjnego miała charakter zdecydowanie częściej inwestycyjny niż kolekcjonerski". To stało się przyczyną podjęcia decyzji o zakazie. Dlatego chcąc być konsekwentni i mając na względzie dobro kupujących i wizerunek serwisu, zdecydowaliśmy o wprowadzeniu tego zakazu - podsumowuje Wagner.

Serwis Allegro chce zabezpieczyć się przed potencjalnymi stratami użytkowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.