Facebook Google+ Twitter

Rewolucja w Formule 1

FIA (Fédération Internationale de l'Automobile) ogłosiła kierunek rozwoju Formuły 1 na najbliższe pięć lat. Zapowiada się rewolucja.

fot. MWMEDAI Wszystkie te zmiany mają na celu zwiększenie liczby kibiców, nie tylko na trybunach dookoła torów lecz również tych przed telewizorami, których i tak średnio ogląda około 400 mln ludzi na całym Świecie.
Zmiany obejmą zarówno nadwozie jak również serce bolidu. Silniki docelowo napędzane będą biopaliwem, co drastycznie powinno zredukować koszty. Ta zmiana oczywiście wiąże się z mocą bolidów. Będą o wiele słabsze. Z tego powodu do Grand Prix będą dopuszczane samochody z turbosprężarkami.
Jednak dla przeciętnego fana F1 najbardziej widoczną różnicą będzie brak dodatków aerodynamicznych. Co więcej, zostaną nałożone limity na korzystanie z tuneli aerodynamicznych, które pomagają stworzyć optymalną linię nadwozia dla bolidów. Wszystkie te zmiany pociągną za sobą zmniejszenie downforce'u - czyli siły która pozwala utrzymać samochód pod kontrolą.
Aby nieco ułatwić kierowcom prowadzenie bolidu samochody wyposażone zostaną w różnego rodzaju wspomagania, które do tej pory były zabronione. FIA zapowiedziała, że być może wprowadzone zostaną jeszcze kolejne zmiany..

Źródło: www.formula1.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.